Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi kosmetyczne w ciąży to temat, który nie cieszy się dużą popularnością. Wiele kobiet w tym okresie słyszy, że lepiej i bezpieczniej omijać jakikolwiek gabinet kosmetyczny. A jest to motywowane tym, że profesjonalne zabiegi kosmetyczne są szkodliwe dla zdrowia dziecka. Nie jest to jednak prawdą. Oczywiście, w ciąży nie wszystko jest dozwolone. Jednak istnieje wiele bezpiecznych zabiegów kosmetycznych dla przyszłych mam, z których warto korzystać.

Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Czy można iść do kosmetologa będąc w ciąży? Na to i wiele innych pytań dotyczących pielęgnacji w ciąży chce znać odpowiedź wiele kobiet. Przyszłe mamy często rezygnują nawet z codziennej pielęgnacji, ponieważ obawiają się, że może ona zaszkodzić dziecku. Skóra w ciąży jest bardzo wrażliwa i nawet domowa pielęgnacja może przysporzyć wiele kłopotów. A co z zabiegami wykonywanymi u kosmetologa? Sprawdźmy jaka pielęgnacja i zabiegi kosmetyczne są bezpieczne w czasie ciąży.

Skóra w ciąży

Podczas ciąży skóra staje się wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego nie zaleca się wykonywania eksperymentów kosmetycznych przez okres dziewięciu miesięcy. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo dziecka, ale również ze względu na troskę o zdrowie i wygląd skóry przyszłej mamy. Nawet kosmetyki, które były używane regularnie przed ciążą, teraz mogą wywoływać reakcje alergiczne. Najlepiej wybierać takie, które są stworzone dla kobiet w ciąży, ponieważ są hipoalergiczne i nie podrażniają skóry. Dlatego też zminimalizują pojawienie się ewentualnych skutków ubocznych.

Zobacz również: Kosmetyki hipoalergiczne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wizyta u kosmetologa w czasie ciąży

Wizyta u kosmetologa w trakcie trwania ciąży nie jest zabroniona. Nie jest to przecież choroba, a jedynie wyjątkowy stan fizjologiczny. Mimo że kobieta w ciąży musi na siebie szczególnie uważać, nie oznacza to, że nie może korzystać z zabiegów kosmetycznych. Na samym początku podczas wizyty w gabinecie kosmetologicznym, obowiązkiem przyszłej mamy jest poinformowanie kosmetologa, że spodziewa się dziecka. Wykwalifikowany specjalista wie dokładnie, jakie zabiegi są bezpieczne dla kobiet w ciąży, a jakich nie wykonuje się. Może również doradzić jak powinna wyglądać prawidłowa, codzienna pielęgnacja w ciąży. U kobiet, które spodziewają się dziecka nie powinno wykonywać się zabiegów z użyciem kwasów, ponieważ mogą one pozostawić przebarwienia na skórze. Warto również wiedzieć, że kosmetyki odmładzające zawierają składniki aktywne, które u kobiet w ciąży mogą wywołać reakcję alergiczną.

Zobacz również: Alergia w kosmetologii.

Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Wiele gabinetów oferuje pakiety na zabiegi kosmetyczne w ciąży. Przyszłe mamy mogą korzystać z zabiegów takich jak regeneracja twarzy i ciała, masaż, a także pedicure czy manicure. Są również dostępne zabiegi zapobiegające powstawania rozstępów. Mogą z nich korzystać kobiety do szóstego miesiąca ciąży. A aż do dziewiątego miesiąca wskazane są zabiegi na uelastycznienie i odżywienie skóry. W gabinetach kosmetologicznych znajda również ulgę kobiety na bolące stopy i mięśnie. Tego typu program dla mam z brzuszkiem oferuje masaże kończyn dolnych i całego ciała oraz zabiegi regenerujące i odżywiające skórę.

Kiedy zabiegi kosmetyczne są niebezpieczne dla kobiet w ciąży?

Wiele kobiet ma przekonanie, że w pierwszych miesiącach ciąży mogą pozwolić sobie na wizyty u kosmetyczki i bez ograniczeń korzystać ze wszystkich zabiegów. A jest to nieprawda. To właśnie na początku ciąży, aż do czwartego miesiąca najlepiej zrezygnować z tego rodzaju zabiegów. W tym właśnie czasie dziecko rozwija się najintensywniej i wszystkie niebezpieczne składniki, które dostaną się do płodu mogą prowadzić co poważnych zaburzeń w jego rozwój. To w pierwszych czterech miesiącach ciąży najczęściej dochodzi do poronienia. Dlatego zaleca się w tym okresie zrezygnowanie z zabiegów kosmetycznych, zarówno domowych jak i profesjonalnych. Dotyczy to nawet tych najprostszych. Można do nich wrócić w drugiej połowie ciąży.

Depilacja w czasie ciąży

Ciąża nie jest stanem, w którym kobieta musi rezygnować z depilacji. W tym czasie warto jednak zdecydować się na tradycyjną maszynkę do golenia. Depilacja laserowa jest surowo zabroniona kobietom w tym właśnie okresie. Z kolei depilacja woskiem, może rozszerzyć naczynia krwionośne, co przyniesie ból i może podnieść ciśnienie tętnicze krwi.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

  1. ostatnio dowiaduję się ile rzeczy można robić w ciąży, jestem totalnie zaskoczona takim wachlarzem możliwości kosmetycznych 🙂

  2. Bardzo ciekawe… faktycznie byłam zdania, że w ciąży to lepiej unikać kosmetyczki i wszystkich zabiegów, a tu proszę…

  3. Dziekuje za ciekawe informacje, sama nie zastanawialam sie nad zabiegami kosmetycznymi podczas ciazy. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *