Peeling glikolowy – działanie, wskazania i przeciwwskazania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Peeling glikolowy należy do jednych z najbardziej powszechnych zabiegów regeneracji i odnowy skóry. Kosmetyk wykorzystywany do zabiegu (kwas glikolowy) pozyskiwany jest z trzciny cukrowej. Z tego też względu zaliczany jest do produktów pochodzenia naturalnego.

Peeling glikolowy - działanie, wskazania i przeciwwskazania

Kwas glikolowy – czym jest?

Kwas glikolowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów i występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Preparat posiada szeroką gamę stężeń wykazując różnorakie właściwości. Można go spotkać jako kosmetyk 15%, który działa nawilżająco. Roztwór 20-35% działa oczyszczająco i delikatnie złuszczająco, z kolei w stężeniu 50-70% intensywnie pobudza procesy regeneracyjne skóry właściwej oraz dokładnie złuszcza naskórek.

Peeling glikolowy – przebieg zabiegu

Kosmetolog rozpoczyna zabieg od oczyszczenia skóry oraz od jej odtłuszczenia. Następnie dokładnie zabezpiecza miejsca twarzy takie jak czerwień wargowa, linia brwi oraz okolicę oczu grubą warstwą wazeliny. Kolejnym krokiem jest nakładanie kwasu glikolowego przy pomocy cienkiego pędzelka na całą powierzchnię twarzy.

Peeling glikolowy utrzymywany jest na skórze średnio przez około 5-7 minut (czas zależy od wielu czynników m.in. stężenia kwasu, odczuć i oczekiwań klienta czy rodzaju skóry). W momencie zabiegu odczuwalne jest delikatne pieczenie, mrowienie oraz świąd skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po upływie określonego czasu kosmetolog przystępuje do zobojętniania kwasu przeznaczonym do tego procesu neutralizatorem. Podczas wykonywania tej czynności towarzyszy efekt pieczenia skóry, który utrzymuje się do czasu całkowitego zmycia peelingu.

Peeling glikolowy – efekty

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Wówczas skóra staje się gładka, napięta i odświeżona. Po upływie 2-3 dni od wykonania zabiegu widoczne jest intensywne złuszczanie naskórka na całej powierzchni skóry. Ważne jest, aby w momencie łuszczenia się nie odrywać fragmentów naskórka od skóry nienaruszonej. Martwy naskórek powinien w samoistny sposób usunąć się z powierzchni skóry.

Cera po zabiegu ulega wyraźnemu wygładzeniu, odświeżeniu oraz rozjaśnieniu. Kwas glikolowy bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cery tłustej i cery mieszanej. Skutecznie więc walczy z zaskórnikami oraz krostami.

Jak często należy wykonywać zabieg peelingu glikolowego?

Seria zabiegowa wynosi 6-8 powtórzeń wykonywanych co 14 – 28 dni.

Wskazania

Przeciwwskazania

Czy mogą wystąpić objawy niepożądane po zabiegu?

Podczas zabiegu nieodłącznym elementem jest pieczenie skóry. Bezpośrednio po jego wykonaniu efekt ten może przez kilka minut utrzymywać się. Na skórze widoczny może być również delikatny rumień i uczucie ściągnięcia. Wszystkie objawy znikają jednak w przeciągu kilku minut lub do 24 godzin po zabiegu.

Wykonując peeling glikolowy należy być świadomym, że istnieje ryzyko przebarwień skóry, które powstają na skutek ekspozycji skóry na słońce. Warto więc wyposażyć się w krem ochronny, najlepiej 50 SPF.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

6 Responses

  1. Mam zamiar kiedyś zrobić sobie serie zabiegów na twarz u kosmetyczki i porównać efekty z tym co robię w domu. Używam serum na noc z kwasami i efekty są dobre, jednak nie ma to jak zrobi to fachowiec 😀

  2. Witam, a ja mam pytanie odnosnie choroby immunologicznej. Jeśli biorę euthyrox 25mg, a mam duże blizny po trądziku to czy mogę zrobić taki zabieg? Tsh w normie dawka leku najmniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *