Nanobrazja – frakcyjny peeling mechaniczny

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nanobrazja to zabieg opierający się na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy jednoczesnym wykorzystaniu nanodyskowej technologii. Procedura zabiegowa polega na usuwaniu martwych komórek naskórka z jednoczesnym wykonywaniem masażu wibracyjnego. Dzięki temu, skóra zostaje odpowiednio przygotowana do dalszych etapów pielęgnacyjnych.

Nanobrazja - frakcyjny peeling mechaniczny

Nanobrazja

Nanobrazja to frakcyjny peeling mechaniczny, który polega na monitorowanym, mechanicznym złuszczaniu naskórka z wykorzystaniem technologii nanodyskowej. Właściwie przeprowadzona terapia powinna obejmować 6 etapów: diagnostykę skóry, oczyszczanie, frakcjonowanie, stemplowanie, biorewitalizację oraz laminację skóry.

Działanie peelingu na skórę z kolei obejmuje 2 etapy. Pierwszy z nich polega na selektywnym złuszczeniu zewnętrznych warstw naskórka, drugi natomiast prowadzi do zwiększenia absorpcji składników aktywnych w głąb skóry.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu urządzenia dermapen lub nanopen, który pozwala na wykonanie kontrolowanej eksfoliacji komórek naskórka z jednoczesnym masażem wibracyjnym oraz stemplowaniem skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Końcówki  wyposażone są w nanoigły o średnicy 0,02 mm, które nie powodują przerwania ciągłości tkanki. Warto podkreślić, że końcówki są jednorazowe, przeznaczone wyłącznie dla jednego klienta. Nieduża ich powierzchnia daje możliwość wykonania zabiegu nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie nanopen lub dermapen posiada zasilanie elektryczne.

Nanobrazję można wykonywać jako samodzielny zabieg lub łączyć z innymi procedurami. Pozytywny efekt nanobrazji polega na aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracji, przyspieszania procesów potrzebnych do przejścia komórki z warstwy podstawnej do jej przekształcenia i złuszczenia. Ponadto znajduje zastosowanie w prewencji starzenia się czy frakcyjnej odnowie skóry.

Efekty zabiegu

  • złuszczenie naskórka;
  • zwiększenie mikrocyrkulacji;
  • poprawa kolorytu skóry;
  • dotlenienie skóry;
  • zwiększenie penetracji składników aktywnych w głąb skóry.

Przeciwwskazania

Wskazówka

Podczas zabiegu odczuwane są delikatne wibracje. Skóra bezpośrednio po terapii jest zaczerwieniona, jednak bez występowania obrzęku. Seria zabiegowa obejmuje 3 do 6 wizyt, w odstępach 2-4 tygodni.

Podsumowanie

Szeroko rozwinięta kosmetologia obecnie oferuje rozbudowany wachlarz możliwości poprawy wyglądu skóry oraz eliminacji jej defektów kosmetycznych. W ostatnich latach dużą popularność zyskała nanobrazja, która porusza aktualną problematykę dysfunkcji estetycznych skóry. Warto podkreślić, że procedura zabiegowa cechuje się zarówno bezpieczeństwem jak i wysoką skutecznością. Jednak uzyskanie pozytywnych wyników terapii uwarunkowane jest nie tylko techniką zabiegu, ale również dobrymi nawykami przedzabiegowymi oraz odpowiednią pielęgnacją skóry po zabiegu.

Bibliografia

  1. Sekita-Pilch M., Kosmetologia Estetyczna, Wpływ zabiegu nanobrazji na poprawę estetyki i prewencję starzenia się skóry twarzy. Opis przypadku., 1/2020.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *