Nanobrazja to zabieg opierający się na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy jednoczesnym wykorzystaniu nanodyskowej technologii. Procedura zabiegowa polega na usuwaniu martwych komórek naskórka z jednoczesnym wykonywaniem masażu wibracyjnego. Dzięki temu, skóra zostaje odpowiednio przygotowana do dalszych etapów pielęgnacyjnych.
Nanobrazja
Nanobrazja to frakcyjny peeling mechaniczny, który polega na monitorowanym, mechanicznym złuszczaniu naskórka z wykorzystaniem technologii nanodyskowej. Właściwie przeprowadzona terapia powinna obejmować 6 etapów: diagnostykę skóry, oczyszczanie, frakcjonowanie, stemplowanie, biorewitalizację oraz laminację skóry.
Działanie peelingu na skórę z kolei obejmuje 2 etapy. Pierwszy z nich polega na selektywnym złuszczeniu zewnętrznych warstw naskórka, drugi natomiast prowadzi do zwiększenia absorpcji składników aktywnych w głąb skóry.
Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu urządzenia dermapen lub nanopen, który pozwala na wykonanie kontrolowanej eksfoliacji komórek naskórka z jednoczesnym masażem wibracyjnym oraz stemplowaniem skóry.
Końcówki wyposażone są w nanoigły o średnicy 0,02 mm, które nie powodują przerwania ciągłości tkanki. Warto podkreślić, że końcówki są jednorazowe, przeznaczone wyłącznie dla jednego klienta. Nieduża ich powierzchnia daje możliwość wykonania zabiegu nawet w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie nanopen lub dermapen posiada zasilanie elektryczne.
Nanobrazję można wykonywać jako samodzielny zabieg lub łączyć z innymi procedurami. Pozytywny efekt nanobrazji polega na aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracji, przyspieszania procesów potrzebnych do przejścia komórki z warstwy podstawnej do jej przekształcenia i złuszczenia. Ponadto znajduje zastosowanie w prewencji starzenia się czy frakcyjnej odnowie skóry.
Efekty zabiegu
- złuszczenie naskórka;
- zwiększenie mikrocyrkulacji;
- poprawa kolorytu skóry;
- dotlenienie skóry;
- zwiększenie penetracji składników aktywnych w głąb skóry.
Przeciwwskazania
- cera naczyniowa;
- trądzik pospolity;
- infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- trądzik różowaty;
- mocno opalona skóra;
- naczyniaki jamiste;
- ciąża.
Wskazówka
Podczas zabiegu odczuwane są delikatne wibracje. Skóra bezpośrednio po terapii jest zaczerwieniona, jednak bez występowania obrzęku. Seria zabiegowa obejmuje 3 do 6 wizyt, w odstępach 2-4 tygodni.
Podsumowanie
Szeroko rozwinięta kosmetologia obecnie oferuje rozbudowany wachlarz możliwości poprawy wyglądu skóry oraz eliminacji jej defektów kosmetycznych. W ostatnich latach dużą popularność zyskała nanobrazja, która porusza aktualną problematykę dysfunkcji estetycznych skóry. Warto podkreślić, że procedura zabiegowa cechuje się zarówno bezpieczeństwem jak i wysoką skutecznością. Jednak uzyskanie pozytywnych wyników terapii uwarunkowane jest nie tylko techniką zabiegu, ale również dobrymi nawykami przedzabiegowymi oraz odpowiednią pielęgnacją skóry po zabiegu.
Bibliografia
- Sekita-Pilch M., Kosmetologia Estetyczna, Wpływ zabiegu nanobrazji na poprawę estetyki i prewencję starzenia się skóry twarzy. Opis przypadku., 1/2020.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Jedna odpowiedź
Dziękuję za ten artykuł, dzięki niemu zdecydowałam się na zabieg.