Zioła w ciąży

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zioła w ciąży to temat dość kontrowersyjny, ponieważ nie wszystkie zalecane są do spożywania w momencie kiedy kobieta spodziewa się dziecka. Istotne jest jednak, aby być świadomym, z których dokładnie można korzystać.

Zioła w ciąży

Zioła w ciąży

Kobieta spodziewająca się dziecka zawsze przed spożyciem herbat, ziół czy suplementów diety powinna zasięgnąć informacji czy dany produkt będzie bezpieczny. Zdarza się, że kobiety w ciąży starają się zmniejszać dolegliwości poprzez zastosowanie naturalnych metod. Jednak należy podkreślić, że znaczna część produktów pochodzenia ziołowego nie jest przebadana pod kątem bezpieczeństwa. Dotyczy to szczególnie dzikiej róży czy kozłka lekarskiego.

Jakie zioła można spożywać w ciąży?

Warto podkreślić, że wiele ziół może być stosowanych w ciąży, jednak bez względu na ich formę należy zachować umiar w ich spożywaniu. Jednym z zalecanych jest m.in. imbir. Zapobiega mdłościom, a także reguluje procesy trawienne. Ponadto stanowi doskonały dodatek do herbaty w przypadku przeziębienia oraz kaszlu. W czasie ciąży można pić również herbatę nagietkową, którą zaleca się również po porodzie w przypadku podrażnionych brodawek sutkowych. Oprócz tego kobieta spodziewająca się dziecka może sięgać po melisę lekarską, która charakteryzuje się działaniem uspokajającym, a także korzystnie oddziałuje na układ pokarmowy. Innym rodzajem ziół polecanych dla kobiet w ciąży jest pokrzywa zwyczajna, która wspomaga funkcje nerek.

Będąc w ciąży można korzystać również z prawoślazu, który stosowany jest w celach profilaktycznych dotyczących układu pokarmowego. Duże zastosowanie znajduje w przypadku zgagi. Zaleca się również spożywanie rumianku ze względu na właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, a także ze względu na zapobieganie zaparciom.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Aby wspomóc perystaltykę jelit zaleca się koper, z kolei stosowany po ciąży pobudza proces laktacji. Dodatkowo wskazana jest mięta, która pobudza wydzielanie soku żołądkowego, a co za tym idzie proces trawienia, a także mniszek lekarski, który wykazuje właściwości przeciwobrzękowe oraz reguluje procesy trawienne.

Zobacz również: Karmienie piersią – co warto wiedzieć?

Do innych bezpiecznych ziół w ciąży zalicza się:

Jakich ziół unikać w ciąży?

Wśród ziół, których powinno się unikać będąc w ciąży znajduje się:

Podsumowanie

Zioła w ciąży wymagają mądrego, a także rozsądnego stosowania. Znaczna ich część jest bezpieczna i wykazuje pozytywne działanie na organizm matki i dziecka. Jednak zawsze należy mieć świadomość oraz wiedzę na temat korzystania z naturalnych metod niwelowania przykrych objawów ciąży, do których należą między innymi zioła.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *