Potencja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Potencja i związane z nią zaburzenia mogą przyczynić się do poważnych zaburzeń w życiu seksualnym mężczyzn. Warto podkreślić, że przypadłość ta bardzo osobiście odbierana jest przez płeć męską, która może odbić się również na zdrowiu psychicznym.

Potencja

Potencja

Potencja jest terminem, który określa zdolność do odbywania stosunku płciowego. Warto podkreślić, że dotyczy on zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć głównie kojarzony jest tylko z mężczyznami. Zjawisko jakim jest potencja seksualna zmienia się u ludzi wraz z wiekiem. Jej poziom zwykle zmniejsza się z upływającym czasem, jednak dla pewnej części mężczyzn starszy wiek wpływa na poprawę jakości życia seksualnego.

Szersza definicja potencji określa zdolność nie tylko do osiągania satysfakcji ze stosunku płciowego, ale również dostarczania przyjemności swojemu partnerowi oraz zdolności do prokreacji czyli zapłodnienia. Ze zjawiskiem potencji ściśle powiązany jest temat jej zaburzenia, który może objawiać się brakiem zdolności do podniecenia seksualnego, brakiem gotowości seksualnej oraz erekcji czy osiągania orgazmu.

Przyczyny zaburzeń potencji

Należy zaznaczyć, że problem potencji może dotyczyć każdego mężczyzny. Specjaliści jednak informują, że największy procent przypadków występuje u mężczyzn między 40 a 50 rokiem życia. Wśród przyczyn zaburzeń potencji można wyróżnić:

Zaburzenia potencji – leczenie farmakologiczne

Leczenie farmakologiczne zaburzeń potencji zwykle kojarzone jest ze stosowaniem viagry. Warto podkreślić, że tego rodzaju środki dostępne są głównie na receptę. Jej składnikiem aktywnym jest sildenafil – związek powodujący hamowanie działania enzymu warunkującego rozkład substancji, które regulują napływ krwi do prącia. Oznacza to, że substancja aktywna (sildenafil) wpływa na poprawę ukrwienia członka, co z kolei powoduje powstawanie oraz utrzymywanie erekcji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Impotencja.

Zaburzenia potencji – leczenie naturalne

Zarówno napary ziołowe jak i tabletki zawierające ich wyciągi stanowią naturalną, a zarazem skuteczną metodą walki z tematem zaburzeń potencji. Istnieje bowiem kilka ziół, które sprawdzają się w tego rodzaju kuracji. Należy do nich:

  • żeń-szeń – wspomaga funkcje układu krążenia, co korzystnie wpływa na narządy płciowe;
  • owoce jałowca brazylijskiego – poprawiają libido zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Oprócz ziołolecznictwa w naturalnej terapii zaburzeń potencji znalazła zastosowanie odpowiednio zbilansowana dieta. Codzienne menu powinno być zatem bogate w cynk. Związek ten bierze udział m.in. procesie produkcji testosteronu. Jego źródłem jest kasza gryczana, jajka, ciemne pieczywo, owoce morza oraz orzechy.

Cennym składnikiem diety wpływającej na potencję jest również arginina – aminokwas, który odgrywa ważną rolę w produkcji tlenku azotu. Związek ten z kolei wpływa na prawidłowy przebieg erekcji. Jej źródłem jest czerwone mięso, szpinak, siemię lniane oraz żółtka jaj.

Innym równie ważnym składnikiem diety jest witamina E, ponieważ oprócz właściwości nawilżających i napinających wpływa na poprawę funkcji seksualnych. Zwiększa libido, a dzięki właściwościom zwiększającym krążenie ułatwia osiągnięcie wzwodu. Dodatkowo zwiększa produkcję plemników. Jej źródłem są orzechy oraz oleje roślinne.

Oprócz prowadzenia zdrowej diety w kwestii zburzeń potencji warto szczególną uwagę zwrócić na łagodzenie stresu, który stale narasta w organizmie. W tym celu zaleca się korzystać z aromaterapii z zastosowaniem olejku lawendowego, bazyliowego czy geraniowego.

Bibliografia

  1. Cabines, Problemy z potencją współczesnego mężczyzny.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *