Biustonosz dla bardzo małego biustu powinien być dobrany wyjątkowo starannie. Piersi niewielkich rozmiarów często są źródłem kompleksów wielu Pań, chociaż niepotrzebnie. Przy pomocy odpowiedniego biustonosza jesteśmy w stanie poczuć się komfortowo, pięknie i bardziej pewnie siebie.
Biustonosz dla bardzo małego biustu
Znacznie częściej mówi się o dopasowaniu stanika do dużych piersi, jednak ciekawa bielizna podkreślająca małe piersi jest równie istotna. Nie należy pomijać tej kwestii, a wybierając biustonosz warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Bez względu na rozmiar biustu, podstawowym zadaniem biustonosza jest podtrzymywanie i podkreślanie piersi, mają one estetycznie wyglądać, a bielizna musi być przy tym wygodna.
W pierwszej kolejności należy trafić z rozmiarem. Każdy biust, nawet z szeregu bardzo małych rozmiarów, jest inny. A więc inaczej będzie układać się w staniku. Należy zmierzyć swój obwód w piersiach oraz tuż pod nimi i na tej podstawie wybrać właściwy rozmiar. Pomocą przy tej czynności służą specjalistki od dobierania bielizny, zwane brafitterkami. Nie tylko dobiorą odpowiedni rozmiar biustonosza, ale także nawet jego fason. Gdy znamy swój rozmiar piersi należy zastanowić się, które modele biustonoszy najlepiej podkreślą mały biust. Do wyboru mamy:
- push-up – posiadające miękkie, estetycznie powiększające piersi gąbeczki. Nie należy jednak przesadzać z push-upem, aby biust nie zaczął wyglądać nienaturalnie. Takie biustonosze zbierają piersi do środka i nadają im krągłego kształtu;
- balconette – czyli typowe balkonetki. Różni się konstrukcją od tradycyjnych biustonoszy, gdyż ma szeroko osadzone ramiączka i niską zabudowę. Nie tylko pięknie eksponuje nawet małe piersi, to jest jednym z najwygodniejszych i najbardziej seksownych modeli;
- soft i semisoft – staniki soft nie posiadają usztywnianej konstrukcji i fiszbinów. Wprawdzie nie powiększają optycznie piersi, ale świetnie je podkreślają. Zwykle wykonane są z delikatnej, miękkiej koronki. Idealnie sprawdzą się w sytuacjach intymnych, gdy kobiecie zależy na zmysłowym podkreśleniu niewielkiego biustu. Modele semisoft są usztywnione tylko po części.
Bez względu na wybrany model stanika, właścicielka musi czuć się komfortowo podczas jego noszenia. Biorąc pod uwagę fakt, że bieliznę kupujemy raz na jakiś czas, warto poświęcić na to odpowiednią chwilę i nie kierować się podczas zakupów wyłącznie kwestią finansową.
Zobacz również: Jak dobrać biustonosz?
Dlaczego warto kupić dobry biustonosz?
Małe piersi również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i opieki. Źle dobrany biustonosz lub nawet unikanie jego noszenia będą skutkować efektem obwisłych, wiotkich piersi. W efekcie sylwetka nie będzie podkreślana, a piersi podtrzymywane. Może to nie przeszkadzać kobietom aktywnym fizycznie, których biusty poprzez regularne ćwiczenia są jędrne. W wielu przypadkach jednak biustonosz jest dodatkiem odzieży, który po prostu wypada nosić. A jeśli już go nosimy, niech będzie wysokiej jakości.
Wybór krojów, fasonów i kolorów bielizny jest współcześnie ogromny. Możemy przebierać między kwiatowymi wzorami, haftkami, półgorsetami, motywami zwierzęcymi czy klasyką. Popularne są zarówno biustonosze satynowe, aksamitne, jak i bawełniane czy sportowe. Materiał musi być przyjemny w dotyku, nie może powodować podrażnień skóry.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Białystok 2014.
- Stavros T., Ultrasonografia piersi, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2007.
- Lewandowska A., Woźniak A., Leczenie żywieniowe u chorych na nowotwory piersi, Hematologia, 3/2017.