Winoterapia

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Winoterapia to zabieg, którego celem jest rozluźnienie spiętych mięśni oraz wyciszenie całego organizmu. Poprzez zastosowanie kosmetyków o cennych właściwościach zyskuje się efekt intensywnego odżywienia i nawilżenia skóry.

Winoterapia

Winoterapia

Dobroczynne właściwości wina znane były już w czasach starożytnych. Stosowane zewnętrznie spełniało funkcje środka dezynfekującego oraz przyspieszającego gojenie się ran. Wraz z rozwojem nauki potwierdzone zostało jego działanie ogólnoustrojowe. Ponadto na szczególną uwagę zasługują tu właściwości antyoksydacyjne (zwalczające wolne rodniki) zwiększające metabolizm organizmu lub obniżające ciśnienie krwi.

Zobacz również: Czerwone wino.

Winoterapia zalicza się do zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Oznacza to, że obejmuje nie tylko strefę fizyczną, ale również emocjonalną. Aktywuje zmysły, działa nawilżająco oraz zmniejsza objawy stresu. Zabieg tego rodzaju polecany jest w szczególności osobom posiadającym cerę tłustą.

Rytuał winoterapii

Ważną rolę podczas całego zabiegu odgrywa panująca atmosfera, która dotyczy głównie:

  • oświetlenia (lampiony, światło o niskim natężeniu);
  • temperatury pomieszczenia (25-28°C);
  • muzyki relaksacyjnej;
  • aromaterapii (świece zapachowe, kosmetyki z wyciągiem z wina, winogron oraz olejku z nasion winogron).

Winoterapia – przebieg zabiegu

Pierwszy etap zabiegu obejmuje kąpiel z olejkiem, którego zapach pozwala się zrelaksować i oderwać od codzienności. Po wykonaniu wstępnego oczyszczenia skóry klient odpręża się na leżaku z lampką czerwonego wina, podczas gdy terapeuta informuje o dalszym przebiegu kuracji.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Łaźnia parowa.

Wizyta rozpoczyna się od pobytu w łaźni parowej, w której temperatura wynosi 45-50°C, z kolei wilgotność powietrza waha się w granicach 90 – 100%. Podczas kąpieli parowej obniża się napięcie mięśniowe, a umysł odpręża się. Wszystkie pozytywne wrażenia potęguje dodatkowo podgrzewana podłoga oraz obecność aromatycznej pary. Podczas kąpieli wykorzystuje się olejki eteryczne. W dużym stopniu zaleca się olejek eukaliptusowy ze względu na właściwości oczyszczające drogi oddechowe.

Zabieg w łaźni parowej może trwać do 40 minut. Terapia tego rodzaju zalecana jest szczególnie osobom, które nie tolerują gorącego i suchego powietrza występującego w saunie.

Łaźnia parowa doskonale przygotowuje ciało oraz umysł do dalszej części winoterapii. Wilgoć jaka panuje podczas seansu wspomaga oczyszczanie skóry, zwiększa jej ukrwienie, a także zmiękcza martwe komórki naskórka, dzięki czemu łatwiej jest je usunąć.

2. Peeling ciała.

Kolejnym etapem zabiegu jest peeling czyli złuszczenie martwych komórek naskórka. Jego celem jest wyrównanie kolorytu skóry oraz zapewnienie jej zdrowego wyglądu. Pozbycie się martwych komórek naskórka zapewnia skórze gładkość, miękkość odświeżenie oraz wygładzenie. Dodatkowo skóra w większym stopniu chłonie składniki aktywne pochodzące z aplikowanych na nią kosmetyków. W zabiegu wykorzystuje się naturalny peeling z winogron. Obecne w nim związki czynne tj. olej winogronowy i witamina E osłaniają naskórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a także niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego. Obecny w peelingu resweratrol (antyoksydant) opóźnia procesy rozkładu włókien kolagenowych, a także hamuje powstawanie tkanki tłuszczowej. Peeling wykonuje się w miejscach takich jak kończyny górne, dolne, pośladki, plecy, brzuch oraz dekolt. Na koniec peeling zmywa się wodą, po czym następuje kolejny etap winoterapii.

3. Serum i maska.

Na oczyszczoną skórę klienta aplikuje się serum o działaniu silnie nawilżającym, na miejsca które poddane były wcześniej peelingowi. Podczas nakładania terapeuta wykorzystuje techniki masażu wstępnego, do którego należy głaskanie powierzchowne oraz głębokie. Po nałożeniu serum nakładana jest maska, a ciało przykrywane kocem w celu lepszej penetracji składników aktywnych. W tym czasie wykonywany jest masaż twarzy.

4. Masaż twarzy.

Masaż twarzy należy do istotnych elementów winoterapii. Przyczynia się do prawidłowego przepływu energii, wycisza organizm, zmniejsza objawy stresu i niepokoju. Ponadto redukuje napięcie, bóle głowy, a także sztywnienie karku. Czas trwania masażu twarzy to 10 min.

5. Masaż relaksacyjny.

Etapem końcowym winoterapii jest masaż relaksacyjny całego ciała, dzięki któremu osiągane jest maksymalne rozluźnienie. Procedurę zabiegową wykonuje się na oleju z pestek winogron oraz wina. Ruchy masażu powinny być powolne i wykonywane z odpowiednim naciskiem. Masaż wykazuje działanie kompleksowe, dotlenia i odżywia skórę, udrażnia kanały potowe oraz łojowe.

Przeciwwskazania

Podsumowanie

Winoterapia zalicza się do luksusowych zabiegów odnowy biologicznej, której celem jest regulacja pracy układu nerwowego i mięśniowego, poprawa wyglądu skóry, relaks oraz ogólna poprawa samopoczucia. Znaczącą rolę odgrywają tu odpowiednio dobrane kosmetyki, a także atmosfera panująca podczas kuracji.

Bibliografia

  1. Kobiela J., Jagintowicz M., Gołda A., Kaczyński M., Kraczko W., Kosmetologia Estetyczna, Zabieg winoterapii, 1/2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *