Sposoby na gładkie łokcie i kolana

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Sposoby na gładkie łokcie i kolana to przede wszystkim profesjonalne zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych oraz metody domowe, które można wykonać we własnym zakresie. Oba rozwiązania są dobrym wyborem, a to na który się zdecydujemy zależy wyłącznie od własnych upodobań. Jak więc zachować gładką skórę w tych miejscach? Przedstawiamy główne sposoby na gładkie łokcie i kolana.

Sposoby na gładkie łokcie i kolana

Skóra łokci i kolan szczególnie narażona jest na utratę nawilżenia, w efekcie czego pojawia się dyskomfort w postaci nadmiernej suchości, szorstkości naskórka oraz związanego z tym bólu. O pielęgnacji skóry w obrębie łokci i kolan zwykle nie pamiętamy, a są to miejsca, w których jej brak może doprowadzić do bolesnych pęknięć i rozpadlin.  Jak więc prawidłowo dbać o tego rodzaju miejsca?

Sposoby na gładkie łokcie i kolana

Podstawowym sposobem na zachowanie gładkich łokci i kolan jest:

  • złuszczanie;
  • nawilżanie;
  • rozjaśnianie;
  • regularność.

1. Złuszczanie.

W pielęgnacji skóry łokci i kolan przede wszystkim należy pamiętać o wygładzaniu ich powierzchni, czyli usunięciu zrogowaciałych komórek naskórka. Oprócz poprawy skóry w dotyku, peeling umożliwi większą penetrację składników odżywczych z kosmetyków, które będą aplikowane na ciało. Peeling taki można wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać już z gotowych produktów dostępnych w drogeriach.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W przypadku pielęgnacji łokci i kolan gdzie występuje gruba warstwa naskórka warto zastosować peelingi o dużej ziarnistości (peeling solny, peeling kawowy). Właśnie takie kosmetyki będą w stanie usunąć nagromadzony w dużej ilości martwy naskórek w tych miejscach. Innym przykładem takiego peelingu może być również peeling cukrowy, który oprócz właściwości złuszczających cechuje się także działaniem odżywczym i nawilżającym.

2. Nawilżanie.

Drugim równie ważnym elementem w usuwaniu defektu suchej skóry łokci i kolan jest jej nawilżanie. Wcześniej wykonany peeling bardzo dobrze przygotował naskórek na ten krok. Aby głęboko nawilżyć skórę łokci i kolan warto wybierać kremy, balsamy lub masła bazujące na składnikach tj. witamina A, witamina E, masło shea, mocznik, lanolina, kwas mlekowy, a także glikol propylenowy. Dwa ostatnie wpływają na regulację procesów rogowacenia naskórka jednocześnie ułatwiając jego eliminację.

3. Rozjaśnianie.

Niekiedy zdarza się, że naskórek na łokciach i kolanach nie tylko jest przesuszony, ale również pozbawiony swojego naturalnego koloru. Dlatego oprócz złuszczania i nawilżania skóry warto wspomnieć również o rozjaśnianiu szarego naskórka. W domowych sposobach poprawiających wygląd skóry dobrze sprawdza się cytryna. Wystarczy sokiem z cytryny nacierać dane miejsca lub przygotować maseczkę, którą następnie należy nałożyć na skórę. W profesjonalnych zabiegach stosuje się zabiegi złuszczające jak np. peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja.

4. Regularność.

Efekt gładkich łokci i kolan tkwi nie tylko we właściwiej ich pielęgnacji, ale i w systematyczności wykonywania zabiegów. W związku z tym, nawet stosowanie najdroższych preparatów nie przyniesie stałych rezultatów, jeśli nie będą one aplikowane na skórę w sposób regularny.

Podsumowanie

Z nadmiernie suchą skórą łokci i kolan należy walczyć, ponieważ jej zaniedbanie może przyczynić się do powstawania problemów skórnych w postaci bolesnych pęknięć i rozpadlin. Obecnie istnieje szeroki wybór preparatów do złuszczania i nawilżania skóry, a gabinety kosmetyczne nieustannie wychodzą klientom na przeciw, oferując coraz szerszą gamę zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne dbanie o skórę łokci i kolan sprawi, że pozbędziemy się tego problemu raz na zawsze.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *