Powiększanie piersi – rodzaje, wskazania i powikłania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Powiększanie piersi bez wątpienia stoi na czele listy najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Mimo wielu metod jakie istnieją, większość tego rodzaju zabiegów posiada charakter inwazyjny. Obecnie największą popularnością cieszy się zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, własnej tkanki tłuszczowej oraz z wykorzystaniem żelu z solą fizjologiczną.

Powiększanie piersi - rodzaje, wskazania i powikłania

Wskazania

Powiększanie piersi to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się w celu poprawy kształtu lub zwiększenia objętości biustu. Wskazany jest u kobiet, które przebyły mastektomię lub posiadają zaburzenia ze strony budowy gruczołu piersiowego.

Rodzaje zabiegów powiększania piersi

Obecnie wyróżnia się 3 podstawowe metody powiększania piersi. Należy do nich metoda wykorzystująca:

1. Powiększanie piersi żelem z solą fizjologiczną.

Należy do najnowocześniejszych metod poprawiających wygląd piersi. Żel, który umieszczany jest w biuście, składa się z 98% z soli fizjologicznej i 2% z poliamidu. Oba preparaty łącząc się tworzą substancję, która doskonale zwiększa objętość piersi, ale i nie tylko. Metodę tę wykorzystuje się również w przypadku poprawy pośladków lub ramion.

Procedura zabiegowa polega na wstrzykiwaniu żelu w tkanki miękkie za pomocą cienkiej kaniuli. Następnie lekarz wykonuje masaż wypełnionej piersi w celu dokładnego rozmieszczenia się preparatu. Czas zabiegu waha się w granicach 1,5 godziny.

Zabieg można wykonywać kilkukrotnie, jednak nie częściej niż po 3 miesiącach od wykonania ostatniego. Powiększanie biustu żelem z solą fizjologiczną daje bardzo naturalny efekt, bowiem piersi są miękkie w dotyku, a ich kształt jest mocno zbliżony do fizjologicznego.

Przeciwwskazania

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • nowotwory;
  • choroby somatyczne;
  • słaba krzepliwość krwi;
  • stany zapalne organizmu;
  • infekcje.

2. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową.

Zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej wykonuje się w celu zwiększenia rozmiaru biustu, przy asymetrii piersi, a także w przypadku ubytków w piersiach zaistniałych po wycięciu obecnych w nich guzków. Procedura obejmuje pobranie komórek tłuszczowych z części ciała jak np. brzuch, pośladki czy uda.

Pobrany materiał musi być podany w nowe miejsce w sposób umiejętny. W innym przypadku (w zbyt dużej ilości) może się nie przyjąć lub stworzyć w obrębie biustu olejową cystę.

Dużą zaletą powiększania piersi własną tkanką tłuszczową jest fakt, że uzyskany efekt jest bardzo naturalny i co ważne, nie podaje się w tkanki organizmu ciała obcego. Ponadto w czasie operacji, przeprowadzona liposukcja dodatkowo modeluje sylwetkę.

3. Powiększanie piersi kwasem hialuronowym.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w celu powiększenia biustu jest metodą bardzo popularną. Wszystko przez to, że związek ten naturalnie występuje w naszym organizmie, dzięki czemu nie aplikujemy w tkanki całkowicie obcego ciała. Kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełniania i ujędrniania ust.

Zobacz również: Powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym wykonuje się dwoma technikami. Pierwsza z nich polega na podaniu związku w formie żelu w miejsce pomiędzy ścianą klatki piersiowej, a gruczołem piersiowym. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Metoda ma na celu głównie poprawienie zarysu piersi.

Drugi sposób polega na wprowadzeniu kwasu pod biust, gdzie wykonuje się nacięcie skóry o długości 2 mm. Efekt zabiegu widoczny jest przez 3 lata, po czym kwas hialuronowy samoistnie wchłania się w tkanki.

Po zabiegu zaleca się, aby pacjentka prowadziła spokojny tryb życia.

Powikłania po zabiegu powiększania piersi

Do głównych powikłań, które mogą wystąpić po zabiegu można zaliczyć:

  • negatywną reakcję na znieczulenie;
  • brak możliwości karmienia piersią;
  • zaburzenia czucia brodawki sutkowej;
  • przemieszczenie się implantu lub preparatu;
  • infekcję;
  • dolegliwości bólowe;
  • zespół wstrząsu toksycznego;
  • krwiaki;
  • martwicę.

Bibliografia

  1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *