Opalanie natryskowe

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Opalanie natryskowe wykazuje obecnie duże zainteresowanie, ponieważ w szybki i łatwy sposób może poprawić kolor skóry, bez udziału promieni słonecznych. Oznacza to, że należy ono również do najbezpieczniejszych metod zwiększenia atrakcyjności wyglądu naskórka.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe polega na aplikacji na skórę delikatnej mgiełki opalającej. Produkt o właściwościach brązujących wykazuje działanie nawilżające, nie przyczynia się do przebarwień oraz reakcji alergicznych. Opalenizna skóry stanowi efekt bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami występującymi w naskórku.

Zabieg opalania natryskowego wykonuje się w gabinecie kosmetycznym w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kosmetolog spryskuje ciało stosując do tego urządzenie, które swym wyglądem przypomina nawilżacz do kwiatów. Cały zabieg trwa około 30 minut. Warto podkreślić, że opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, z kolei efekty opalonej skóry utrzymują się do kilku tygodni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Przygotowując się do opalania należy nie później niż dzień przed wizytą ogolić ciało i wykonać peeling. Dodatkowo nie zaleca się aplikacji różnego rodzaju kosmetyków. Ponadto skóra przed opalaniem musi być czysta i sucha. Nie zaleca się również stosowania antyperspirantów i dezodorantów oraz perfum. Na wizytę do gabinetu warto założyć luźne ubranie oraz ciemną bieliznę.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po natryskowym opalaniu skóry nie zaleca się szybkich kąpieli. W celu zachowania opalenizny warto odczekać kilka godzin. Dodatkowo warto nawilżać skórę, co najmniej dwa razy dziennie. Peeling skóry warto wykonać po upływie dwóch tygodni.

Uwaga!

Kąpiele w basenie, wizyty w saunie, jacuzzi oraz zbyt mocne pocieranie skóry może przyczynić się do szybkiego zejścia opalenizny.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Wieczorkowska M., Kosmetologia Estetyczna, Opalanie natryskowe, 4/2013.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *