Naturalny demakijaż twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Naturalny demakijaż twarzy staje się coraz bardziej popularny w pielęgnacji skóry. Stanowi on doskonałą alternatywę dla osób ze skórą wrażliwą lub alergiczną. Wykorzystując tego rodzaju pielęgnację, można zastosować m.in. naturalne oleje, mydło Aleppo czy roztwór soli fizjologicznej.

Naturalny demakijaż twarzy

Czym jest naturalny demakijaż?

Naturalny demakijaż twarzy to zabieg pielęgnacyjny skóry wykorzystujący jedynie preparaty pozyskiwane z natury. Podczas oczyszczania cery unika się mleczek do demakijażu, pianek czy żeli. Celem naturalnego demakijażu twarzy jest brak wywołania jakichkolwiek podrażnień skóry oraz nienaruszenie jej warstwy hydrolipidowej.

Naturalny demakijaż twarzy – rodzaje

1. Mydło Aleppo.

Mydło Aleppo jest produktem w 100% naturalnym, pochodzenia roślinnego. Dobrze sprawdza się w przypadku skóry trądzikowej oraz przy oczyszczaniu twarzy z mocnego makijażu. Podczas demakijażu skóry należy spienić mydło w rękach, a następnie umyć twarz pianą. Skórę zmyć letnią wodą.

2. Metoda OCM.

Metoda OCM, czyli oil cleansing method to sposób oczyszczania skóry przy pomocy naturalnych olejków. W tego rodzaju demakijażu wykorzystuje się właściwości olejku rycynowego oraz wybranego oleju bazowego, którego zadaniem jest rozpuszczenie zanieczyszczeń. Metoda z reguły przeznaczona jest dla każdego typu skóry. Jednak osoby z cerą tłustą lub cerą mieszaną mogą odczuwać większe obciążenie. Dużą zaletą tego rodzaju metody jest delikatność oraz samowystarczalność.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W metodzie tej warto pamiętać o odpowiednim doborze oleju do własnego typu skóry:

3. Rękawica do demakijażu.

To specjalnie skonstruowana rękawica, która wykorzystuje cienkie mikrowłókna w kształcie ośmioramiennej gwiazdy. Rękawica wraz z wodą delikatnie zmywa makijaż. Podczas wykonywania demakijażu mikrowłókna rękawicy zbierają cząsteczki zanieczyszczeń, nie wywołując przy tym podrażnień skóry. Co ważne rękawica do demakijażu nie wymaga stosowania innych preparatów jak tylko wody. Wystarcza na 2-3 miesiące regularnego stosowania.

4. Sól fizjologiczna.

Sól fizjologiczna wykorzystywana jest głównie jako zamiennik wody z kranu, która zmienia pH skóry. Swoim działaniem przypomina nieco płyn micelarny, jednak jest jeszcze delikatniejsza. Jest również łatwa w użyciu. Wystarczy w niewielkiej ilości wylać ją na wacik, a następnie przetrzeć skórę aż do całkowitego jej oczyszczenia. W połączeniu z ziołami takimi jak nagietek czy rumianek sól fizjologiczna będzie działać jak tonik.

5. Olej słonecznikowy.

Olej słonecznikowy wykazuje podobne działanie do dwufazowego płynu micelarnego. Ten sposób oczyszczania twarzy jest nieco bardziej czasochłonny, jednak pozostawia skórę nawilżoną i miękką w dotyku. Na zwilżony wodą wacik nakłada się kilka kropel oleju, a następnie delikatnie przeciera skórę. Czynność powtarza się do uzyskania efektu czystej cery.

W naturalnym demakijażu twarzy warto wykorzystać również inne sposoby. Należy do nich m.in.:



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 Responses

  1. Wpis idealny dla mnie, bo szukam właśnie czegoś nowego do demakijażu. Przez pewien czas używałam oleju kokosowego i spisywał się on bardzo dobrze.

  2. O to ja tylko o soli fizjologicznej nie słyszałam. Resztę próbowałam Ale nie wpadłam na to że sól też można wykorzystać do demakijażu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *