Jak stres wpływa na cerę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak stres wpływa na cerę? Pytanie to często zadajemy gdy w życiu codziennym nieustannie towarzyszy nam stres. Wówczas jego obecność odbija się negatywnie nie tylko na urodzie, ale również na wewnętrznych procesach całego organizmu.

Jak stres wpływa na cerę?

Czym dokładnie jest stres?

Stres to fizjologiczna reakcja organizmu, która związana jest z produkcją hormonu występującego pod nazwą adrenalina. Objawia się on zwiększoną akcją serca, wzmożonym poceniem, drżeniem rąk oraz obecnością rumienia na twarzy.

Adrenalina prowadzi do zwiększonego dopływu krwi do serca, przyspiesza oddech, a także rozszerza źrenice. Ponadto zwiększa się ciśnienie krwi, obkurczają się naczynia krwionośne, a także przyspiesza się akcja serca. Adrenalina wpływa bezpośrednio także na pracę przewodu pokarmowego. Dodatkowo podnosi poziom cukru we krwi, dzięki czemu sprawia, że organizm przez długi czas może szybko reagować. W sytuacji jednak kiedy emocje opadają odczuwalny jest tzw. „spadek mocy”. W tym momencie zauważalna jest bolesność mięśni oraz rozdrażnienie.

Wyróżnia się dwa rodzaje stresu. Pierwszy jest pozytywny i zwiększa motywację oraz aktywność do działania. Drugi natomiast jest negatywny i paraliżuje, ogranicza nasze możliwości, a także negatywnie wpływa na zdrowie i urodę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak stres wpływa na cerę?

Stres, czyli wiele reakcji zachodzących w tym czasie w organizmie człowieka, sprawia, że skóra jako jeden z pierwszych narządów reaguje na jego działanie.

Jednym z pierwszych jego objawów jest pieczenie, świąd skóry, zwiększona wrażliwość, a także nadmierne przesuszenie lub też nadmierna produkcja sebum, w przypadku cery tłustej lub cery mieszanej. Podczas stresu dochodzi do zaburzeń ze strony procesu oddychania komórkowego. W tym czasie komórki skóry nie usuwają zbędnych produktów przemiany materii oraz nie otrzymują składników odżywczych, które powinny być dostarczane razem z krwią.

Efektem tego jest nierównomierny koloryt skóry, a także fakt, że staje się ona ziemista oraz sucha w dotyku. Dodatkowo mogą pojawić się teleangiektazje (rozszerzone naczynia krwionośne). Cera sucha staje się szorstka w dotyku i odwodniona, zaś cera tłusta chce wyregulować poziom lipidów skórnych prowadząc do ich nadprodukcji. Przyczynia się to z kolei do powstawania stanów zapalnych i krost.

Jak zapobiegać negatywnym skutkom stresu?

Przede wszystkim warto rozpocząć od zmiany własnego stylu życia i unikać sytuacji, które powodują stres. Istotne jest również odpowiednie odżywianie się oraz aktywność fizyczna. Należy również zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację skóry oraz korzystać z wizyt u kosmetologa, który zaleci zabiegi witaminowe dodające skórze energii, poprawiające koloryt oraz przywracające jej równowagę. W profesjonalnej pielęgnacji skóry istotne są również zabiegi dotleniające, które poprawiają krążenie krwi. Również ważne są te typowo relaksujące jak np. całościowy masaż ciała.

Bardzo istotna jest także aktywność fizyczna. Nie tylko pobudza mięśnie do pracy, ale również oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Czynnik ten posiada nieodzowny wpływa na skórę, która dzięki aktywności układu krwionośnego zostaje odpowiednio odżywiona, z kolei jej komórki zaopatrywane są w tlen, który istotny jest w prawidłowym funkcjonowaniu.

Dobrym sposobem na relaks i wyciszenie organizmu jest również pielęgnacja skóry w domowym zaciszu. We własnej łazience można stworzyć domowe spa lub salon kosmetyczny, korzystając z ulubionych kosmetyków zapewniając tym odprężającą atmosferę.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *