Jak rozjaśnić włosy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak rozjaśnić włosy? Pytanie to pada coraz częściej, ze względu na panującą obecnie modę na tlenione kosmyki lub szeroką pojętą zabawę kolorem włosów. Warto zaznaczyć, że naturalne metody rozjaśniania są zdecydowanie bezpieczniejsze niż zabiegi w salonach fryzjerskich. Niektóre z nich mogą spowodować uszkodzenie struktury włosów.

Jak rozjaśnić włosy?

Jak rozjaśnić włosy?

Delikatne rozjaśnienie włosów to od wielu lat nieustannie panująca moda. Niestety chemiczne rozjaśnianie w salonach fryzjerskich wiąże się z bardziej agresywnym działaniem, niż zastosowanie zwykłej farby koloryzującej dostępnej w drogeriach. W związku z tym warto dowiedzieć się jak w naturalny sposób rozjaśnić swoje kosmyki mając pewność, że nie uszkodzimy ich struktury.

1. Woda utleniona.

Woda utleniona jest jednym z najbardziej znanych domowych sposobów rozjaśniania włosów. Decydując się na tego rodzaju zabieg należy pamiętać, aby nie korzystać ze zbyt wysokiego jej stężenia. Powszechnie używana 3% woda utleniona w zupełności wystarczy. Należy zaznaczyć, że produkt ten jest w stanie rozjaśnić włos aż o 4 tony. Warunkiem tego jest jednak regularne jej stosowanie.

Aby przygotować odpowiedni roztwór należy połączyć wodę utlenioną z wodą przegotowaną, ale ostudzoną, w proporcji 1:1. Następnie trzymać na włosach przez 30 minut (choć jest to kwestia indywidualna i zależna od koloru – im są jaśniejsze tym trudniej je rozjaśnić).

Włosy długie warto spryskiwać wodą utlenioną przy użyciu butelki ze spryskiwaczem, skupiając się na całej długości kosmyków. Następnie na głowę należy założyć czepek foliowy, a po upływie tego czasu umyć włosy szamponem i zastosować maskę nawilżająco-regenerującą.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jeśli z kolei zależy nam na rozjaśnieniu jedynie pasemek, należy zamoczyć płatek kosmetyczny w roztworze, a następnie rozprowadzić go po wybranych kosmykach. Następnie zawinąć je w folię i umyć włosy po upływie 15 minut.

2. Maseczka z miodu.

Po dokładnym umyciu włosów oraz delikatnym osuszeniu należy zaaplikować miód akacjowy lub lipowy. Tak przygotowane włosy należy umieścić pod foliowym czepkiem, a następnie przykryć ręcznikiem. Maskę należy trzymać do 8 godzin. Zabieg z wykorzystaniem miodu nada im złotego odcieniu oraz sprawi, że będę gładkie i zdrowe.

3. Cytrynowa płukanka.

Należy wycisnąć sok z cytryny i wymieszać go z wodą w proporcji 1:1. Włosy należy zamoczyć w roztworze, pozostawić go na powierzchni kosmyków i poddać ekspozycji na słońce. Działanie promieni UV w połączeniu z sokiem z cytryny sprawi, że włosy ulegną rozjaśnieniu, a w dodatku będą lśniące i miłe w dotyku.

4. Maseczka z rumianku.

Około 100 gram suszonego rumianku należy zalać 300 ml wrzącej wody. Należy odczekać aż napar wystygnie, wówczas dodać ok 50 ml wody utlenionej. W tak przygotowanym roztworze należy zanurzyć włosy, a następnie trzymać je przez 30 minut pod foliowym czepkiem. Na koniec włosy należy umyć szamponem o działaniu nawilżającym.

Jak rozjaśnić włosy?

Jak długo utrzymuje się efekt rozjaśnienia włosów?

Zabieg rozjaśniania to trwała ingerencja w wygląd włosów. Oznacza to, że nie jesteśmy w stanie zmyć efektu z ich powierzchni. Jednak wraz z upływem czasu rozjaśnienie może zmienić swój odcień.

O czym warto pamiętać?

  • Jeśli kolor wyszedł zbyt ciemny, warto włosy umyć szamponem, nawet kilka razy. Czynność ta powinna pomóc zmyć nadmiar pigmentu.
  • Jeśli odcień wyszedł dość ciepły – w odcieniach rudych, warto użyć szamponu z fioletowym pigmentem, który skutecznie ochłodzi obecny odcień włosów.
  • Jeśli włosy zyskają zielony odcień należy skorzystać z miedzianej odżywki koloryzującej. Zabieg sprawi, że zniknie niechciany efekt.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *