Jak dbać o skórki?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak dbać o skórki wokół paznokci, które ciągle narażone są na wszelkiego rodzaju urazy? Efektem tego jest ich pękanie i zadzieranie się. Problem zwykle zaczyna się przy wycinaniu lub częstym korzystaniu z detergentów. Sprawdźmy więc jak zapobiec bolesnym rankom przy paznokciach.

Jak dbać o skórki?

Przyczyn związanych z suchymi, zadzierającymi się skórkami jest wiele. Jednak najczęściej problem pojawia się w wyniku zaniedbania ich pielęgnacji lub wykonywania zbyt intensywnego manicure. Problemy ze skórkami mogą być również wywołane przez zbyt częste lub głębokie ich wycinanie wokół wałów paznokciowych. Zadzieranie się może być też efektem obgryzania paznokci.

Bardzo często skórki mogą się wysuszać oraz zadzierać w wyniku kontaktu dłoni ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mowa tu przede wszystkim o detergentach chemicznych, które często używamy w domu lub w pracy, a także o ekspozycji dłoni na skrajnie wysokie lub niskie temperatury.

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

1. Odpowiednia dieta.

Aby skóra całego ciała posiadała doskonałą kondycję, potrzebna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz. W związku z tym należy pamiętać o piciu dużej ilości wody oraz jedzeniu posiłków z zawartością witamin i minerałów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Regularne kremowanie dłoni.

Zbyt częsty kontakt z wodą negatywnie wpływa na naszą skórę, prowadząc do osłabienia jej płaszcza hydrolipidowego. Dlatego po każdym myciu rąk oraz nadmiernym kontakcie dłoni z wodą lub detergentami należy aplikować krem o działaniu nawilżającym. Na noc z kolei warto wybrać preparat o właściwościach regenerujących.

3. Ochrona dłoni podczas sprzątania.

Środki do sprzątania oraz obecne w nich detergenty znacznie naruszają naturalną warstwę, której zadaniem jest ochrona skóry przed jej wysuszeniem. Jeśli jest to tylko możliwe należy osłaniać wrażliwą skórę dłoni przed drażniącymi środkami chemicznymi. Do sprzątania zawsze powinno używać się gumowych rękawic.

4. Ochrona dłoni przed czynnikami atmosferycznymi.

Silny wiatr, mróz czy intensywne słońce wyraźnie mogą przyczyniać się do zadzierania i wysuszania skórek. W związku z tym, w okresie jesienno-zimowym warto zawsze mieć przy sobie ciepłe rękawiczki ochronne.

5. Systematyczny manicure.

Manicure powinien być wykonywany co około 10 dni. Jeśli występuje duży problem ze skórkami, należy zrezygnować z ich wycinania cążkami. Warto używać do tego zmiękczającej oliwki oraz drewnianego patyczka w celu delikatnego ich odsunięcia.

Jak jeszcze pielęgnować skórki?

Co jeszcze można zrobić i jak dbać o skórki? Kiedy występują problemy ze skórkami bardzo ważne jest, aby intensywnie zatroszczyć się o nie. Nie należy pozostawić ich bez żadnej pielęgnacji, bowiem w uszkodzony naskórek szybko może wdać się infekcja. Bardzo ważne jest nawilżanie oraz natłuszczanie skóry. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrze nawilżający krem np. z mocznikiem oraz oliwkę do paznokci. Pomocne są również domowe sposoby pielęgnacji jak np. moczenie dłoni w lekko podgrzanej oliwie z oliwek, oleju kokosowym czy oleju jojoba.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *