Co po kuracji retinoidami?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pytanie


Dzień dobry,
chciałam zapytać o pielęgnacje zaraz po zakończeniu kuracji retinoidami. Jakich kremów używać i jaką pielęgnację stosować, aby zmiany trądzikowe nie powróciły? Czy maści z antybiotykami wchodzą w grę lub retinoidy w kremie? Kiedy można włączyć zabiegi i jakie w celu usunięcia blizn i przebarwień?

Pozdrawiam serdecznie
Natalia

 

Odpowiedź

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Pani Natalio,
kuracja retinoidami jest dość obciążającą terapią, zarówno dla samej skóry jak i całego naszego organizmu. Po zakończonym leczeniu warto stosować kremy o działaniu nawilżającym, bo jak sama Pani na pewno zauważyła, retinoidy mocno wysuszają cerę. Tak naprawdę leczenie retinoidami daje nam dużą gwarancję tego, że trądzik nie powróci. W innym przypadku zwykle zalecane jest kolejne leczenie po wykonaniu przerwy od pierwszej kuracji. Jeśli jednak dermatolog nie zaleci ponownego leczenia, warto w pielęgnacji domowej stosować kosmetyki o działaniu antybakteryjnym, przeznaczone do skóry problematycznej/trądzikowej. Po zakończonej kuracji rerinoidami nie będzie korzystne od razu stosowanie maści z antybiotykiem, ponieważ mogą one podrażniać dość wrażliwą skórę.

Podsumowując, warto odczekać i wykonać przerwę po zakończonym leczeniu. Dodatkowo należy obserwować jak zachowuje się skóra. W momencie nawrotu zmian powinno się ponownie zgłosić do lekarza dermatologa, który może podjąć decyzję o ponownym włączeniu terapii.

Retinoidy usuwane są z organizmu przez około 2 miesiące. Dlatego też po takiej kuracji możliwość przystąpienia do zabiegów kosmetycznych będzie możliwa dopiero po upływie około 3 – 6 miesięcy. Zależy to przede wszystkim od tego na jaki zabieg chcemy się zdecydować. Najdłuższy czas oczekiwania będzie przypadał na zabiegi laserowe (usuwanie przebarwień i blizn potrądzikowych). Zdecydowanie mniejszy, około 3 miesiące to zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów czy mikrodermabrazja.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935

Joanna JanurPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *