
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
W dzisiejszych czasach pielęgnacja skóry na całym ciele jest podstawą dbania o siebie. Coraz większą popularnością cieszą się olejki roślinne, które zapewniają powstanie na skórze bariery ochronnej oraz utrzymanie jej na odpowiednim poziomie nawilżenia. W niektórych sytuacjach stosowanie tradycyjnych olejków nie jest możliwe, nie chcemy uzyskać efektu tłustej skóry. Wówczas z pomocą przychodzą suche olejki do ciała.
Marka BodyBoom przykłada dużą uwagę do ekologii. Składniki aktywne posiadają naturalne pochodzenie, a wszystkie produkty – oznaczenie nietestowania na zwierzętach. Na opakowaniu suchego olejku można znaleźć nawet certyfikat organizacji VIVA VEGAN, walczącej o prawa zwierząt. Etykieta kosmetyku została wykonana z BIO folii. Suchy olejek do ciała posiada wygodne opakowanie z dozownikiem, co umożliwia komfortowe porcjowanie olejku, jak również chroni opakowanie przed zabrudzeniem. Aby uzyskać oczekiwane efekty produkt należy stosować 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Jeszcze skuteczniej zadziała po wcześniejszym peelingu ciała.
Do cennych składników aktywnych kosmetyku zaliczamy:
Formuła jest wegańska, a więc przyjazna skórze i środowisku. Skóra bardzo dobrze przyswaja składniki aktywne.
Działanie olejku do ciała anti-cellulite obejmuje przede wszystkim nawilżenie, wygładzenie i regenerację. Jego regularne użycie przyczynia się do widocznej i odczuwalnej redukcji cellulitu. Skóra staje się jędrna, gładka i nawilżona. Konsystencja suchego olejku nie grozi powstawaniem tłustej warstwy na powierzchni ciała. Szybko się wchłania, pozostawiając na skórze przyjemny zapach. Olej perilla dodatkowo zmiękcza naskórek. Produkt przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, także wrażliwej i alergicznej.
Zapisz się do newslettera!
Czym jest promieniowanie UVA i jak się przed nim chronić?
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły