Miód Manuka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10

Miód Manuka charakteryzuje się szerokim działaniem leczniczym. Warto podkreślić, że ze względu na swoje cenne właściwości coraz częściej spotkać go można w produktach kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Miód Manuka

Jak miód wpływa na skórę?

Miód to produkt pochodzenia naturalnego. Z racji bogatego składu chemicznego stanowi mocno pożądany składnik produktów kosmetycznych. Warto podkreślić, że kosmetyki z miodem można stosować przez cały rok, bez względu na porę roku. Dodatkowo przeznaczone są dla każdego typu cery, jednak ze względu na silne działanie przeciwbakteryjne szczególnie polecany jest osobom z cerą tłustą, mieszaną oraz trądzikową. Dzięki zawartości flawonoidów oraz miedzi kosmetyki z miodem wykazują działanie antyoksydacyjne skutecznie opóźniając proces starzenia się skóry. Karotenoidy obecne w miodzie wpływają na poprawę koloru skóry. Miód w pielęgnacji cery doskonale nawilża, zmiękcza naskórek oraz przyspiesza gojenie się ran.

Warto podkreślić, że miód znalazł zastosowanie w terapiach naturalnych, szczególnie chorób skóry. Dzięki właściwościom antybiotycznym posiada zdolność do eliminacji bakterii i grzybów, które bytują na jej powierzchni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe uzyskuje się dzięki możliwościom miodu do pochłaniania wydzielanych przez skórę związków, z kolei efekt przeciwzapalny uzyskuje się poprzez wytwarzanie cytokin w wyniku aktywacji monocytów i makrofagów.

Miód Manuka – skład

Miód Manuka charakteryzuje się obecnością wielu cennych substancji chemicznych. Należą do nich m.in. związki fenolowe, do których należą flawonoidy oraz fenolokwasy. Mimo to tak zwaną substancją przewodnią jest metyloglioksal – pozyskiwany z nektaru drzewa herbacianego.

Pielęgnacja skóry miodem manuka

Miód manuka coraz częściej stanowi składnik preparatów kosmetycznych. W związku z tym duże zastosowanie znajduje w pielęgnacji skóry objętej chorobami dermatologicznymi tj. trądzik pospolity. Ponadto hamuje rozwój ognisk zapalnych, a także łagodzi istniejące.

Warto podkreślić, że oprócz występowania miodu w kosmetykach, przede wszystkim zaleca się jego bezpośrednie stosowanie lub spożywanie. W takim przypadku dochodzi do aktywacji działania naturalnej mikroflory. Kosmetyki na bazie miodu spowalniają również transepidermalną utratę wody TEWL, a także wykazują działanie protekcyjne przed nadmiernym wysuszeniem.

Podsumowanie

Nieustannie rosnące zainteresowanie medycyną naturalną wpływa na coraz większe zastosowanie miodu manuka w kosmetologii. Oznacza to, że w coraz większym stopniu docenia się zapomniane do tej pory produkty pochodzenia naturalnego.

Bibliografia

  1. Kaźmierczak A., Wcisła-Dziadecka D., Kosmetologia Estetyczna, Miód Manuka – charakterystyka i zastosowanie w terapiach naturalnych, 5/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.