Miód Manuka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Miód Manuka charakteryzuje się szerokim działaniem leczniczym. Warto podkreślić, że ze względu na swoje cenne właściwości coraz częściej spotkać go można w produktach kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Miód Manuka

Jak miód wpływa na skórę?

Miód to produkt pochodzenia naturalnego. Z racji bogatego składu chemicznego stanowi mocno pożądany składnik produktów kosmetycznych. Warto podkreślić, że kosmetyki z miodem można stosować przez cały rok, bez względu na porę roku. Dodatkowo przeznaczone są dla każdego typu cery, jednak ze względu na silne działanie przeciwbakteryjne szczególnie polecany jest osobom z cerą tłustą, mieszaną oraz trądzikową. Dzięki zawartości flawonoidów oraz miedzi kosmetyki z miodem wykazują działanie antyoksydacyjne skutecznie opóźniając proces starzenia się skóry. Karotenoidy obecne w miodzie wpływają na poprawę koloru skóry. Miód w pielęgnacji cery doskonale nawilża, zmiękcza naskórek oraz przyspiesza gojenie się ran.

Warto podkreślić, że miód znalazł zastosowanie w terapiach naturalnych, szczególnie chorób skóry. Dzięki właściwościom antybiotycznym posiada zdolność do eliminacji bakterii i grzybów, które bytują na jej powierzchni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe uzyskuje się dzięki możliwościom miodu do pochłaniania wydzielanych przez skórę związków, z kolei efekt przeciwzapalny uzyskuje się poprzez wytwarzanie cytokin w wyniku aktywacji monocytów i makrofagów.

Miód Manuka – skład

Miód Manuka charakteryzuje się obecnością wielu cennych substancji chemicznych. Należą do nich m.in. związki fenolowe, do których należą flawonoidy oraz fenolokwasy. Mimo to tak zwaną substancją przewodnią jest metyloglioksal – pozyskiwany z nektaru drzewa herbacianego.

Pielęgnacja skóry miodem manuka

Miód manuka coraz częściej stanowi składnik preparatów kosmetycznych. W związku z tym duże zastosowanie znajduje w pielęgnacji skóry objętej chorobami dermatologicznymi tj. trądzik pospolity. Ponadto hamuje rozwój ognisk zapalnych, a także łagodzi istniejące.

Warto podkreślić, że oprócz występowania miodu w kosmetykach, przede wszystkim zaleca się jego bezpośrednie stosowanie lub spożywanie. W takim przypadku dochodzi do aktywacji działania naturalnej mikroflory. Kosmetyki na bazie miodu spowalniają również transepidermalną utratę wody TEWL, a także wykazują działanie protekcyjne przed nadmiernym wysuszeniem.

Podsumowanie

Nieustannie rosnące zainteresowanie medycyną naturalną wpływa na coraz większe zastosowanie miodu manuka w kosmetologii. Oznacza to, że w coraz większym stopniu docenia się zapomniane do tej pory produkty pochodzenia naturalnego.

Bibliografia

  1. Kaźmierczak A., Wcisła-Dziadecka D., Kosmetologia Estetyczna, Miód Manuka – charakterystyka i zastosowanie w terapiach naturalnych, 5/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *