Implanty pośladków – przebieg zabiegu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Implanty pośladków w obecnych czasach zyskują dużą popularność. Na zabieg wszczepiania najczęściej decydują się osoby z mało rozwiniętymi mięśniami pośladkowymi, niewielką jędrnością skóry oraz niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Zabieg gwarantuje zwiększenie krągłości i jędrności pośladków oraz ich uniesienie.

Implanty pośladków - przebieg zabiegu

Pośladki odgrywają znaczącą rolę w wyglądzie kobiety. Jeśli posiadają małe rozmiary, optycznie skracają nogi, a także zaburzają proporcje pomiędzy górną i dolną częścią ciała. Z kolei pełne i jędrne to marzenie każdej z nas. Jak więc zapewnić sobie ich idealny wygląd oprócz samej aktywności fizycznej? Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna oraz implanty pośladków.

Implanty pośladków – przebieg zabiegu

Całą procedurę zabiegową przeprowadza się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest przygotowanie pacjenta do zabiegu. Obejmuje ono określenie jego stanu zdrowia oraz wykluczenie chorób przewlekłych. Ponadto pacjent zobowiązany jest do bezwzględnego dostosowania się do zakazu palenia papierosów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a sam zabieg polega na wytworzeniu kieszeni dla implantów w pośladku (dokładnie w mięśniu pośladkowym większym). Chirurg wykonuje cięcie, które biegnie w fałdzie międzypośladkowym (jego górnym odcinku) w związku z tym blizny są niemalże niewidoczne lub okolicy guzicznej, w której cięcie pozostawia najbardziej widoczną bliznę. Szwy, które zostały zastosowane po zabiegu są samowchłanialne więc nie ma potrzeby ich zdejmowania.

Implanty stosowane do zabiegów posiadają różne kształty. Mogą być owalne lub okrągłe, a masę oraz wielkość dobiera się bezpośrednio do potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. Wykonane są z materiałów obojętnych dla organizmu, w związku z tym nie wchodzą w reakcje ze strony układu immunologicznego.

W zależności od uzyskanych efektów, wyróżnia się dwie metody aplikacji implantów. Pierwsza procedura polega na umieszczeniu na mięśniu pośladkowym wielkim i podtrzymaniu przez powięź, co daje efekt wymodelowania dolnej części pośladka. Druga natomiast polega na wszczepieniu implantów poniżej mięśni pośladkowych oraz częściowo również pod powięź. To z kolei przynosi efekt wymodelowania górnej części pośladka. Cała procedura zabiegowa trwa około 2 godziny.

Okres rekonwalescencji

Po przeprowadzonym zabiegu, przez pierwsze 10 dni zaleca się pacjentowi przebywać w pozycji leżącej na brzuchu. W tym czasie nie wolno wykonywać żadnych ruchów mogących wywołać ból oraz zmieniać pozycji do siadu lub chodzenia. Pierwotny okres rekonwalescencji obejmuje 10-14 dni. W tym czasie pacjent nosi na sobie specjalną bieliznę uciskową. Przez kolejne 8 tygodni sport oraz wszelkie ćwiczenia fizyczne powinny zostać ograniczone do minimum.

Powikłania pozabiegowe

Zabieg wszczepiania implantów podobnie jak inne zabiegi chirurgiczne niosą za sobą pewne ryzyko powikłań pozabiegowych. W tym przypadku może dojść do:

 • zmiany lokalizacji implantu;
 • krwiaków;
 • pojawienia się widocznych blizn (keloidy);
 • obrzęków;
 • zasinienia;
 • zakażenia rany.

Wskazania do zabiegu

 • mała ilość tkanki tłuszczowej na ciele;
 • słabo rozwinięty mięsień pośladkowy;
 • zwiotczała skóra na pośladkach;
 • cellulit.

Bibliografia

 1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy medycyny estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *