Lampy kosmetyczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lampy kosmetyczne służą nie tylko do przeprowadzania określonych zabiegów mających na celu pozbycie się konkretnych niedoskonałości skóry. Stanowią również urządzenie niezbędne do ich przeprowadzania zapewniając odpowiednie warunki do pracy.

Lampy kosmetyczne

Lampy kosmetyczne

Lampy kosmetyczne stanowią źródło różnej wiązki światła. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się lampy:

  • ze światłem widzialnym;
  • LED;
  • z promieniowaniem podczerwonym;
  • ze spolaryzowanym źródłem światła – PILER;
  • z promieniowaniem nadfioletowym.

1. Lampy kosmetyczne ze światłem widzialnym.

Terapię obejmującą zakres światła widzialnego przeprowadza się w celu pozbycia się dolegliwości skóry, które wywołane są niedostateczną ilością światła w okresie jesienno-zimowym. Zabieg ten reguluje proces wydzielania melatoniny jednocześnie wpływając na wewnętrzny zegar biologiczny organizmu. Ma to swoje korzyści bowiem zapobiega rozwojowi depresji.

2. Lampy LED.

W ostatnich latach bardzo popularne stały się lampy LED czyli diody luminescencyjne, które stanowią źródło światła monochromatycznego. Jego działanie wykorzystuje się m.in. w zabiegach fotoodmładzania, a także w leczeniu trądziku.

3. Lampy kosmetyczne z promieniowaniem podczerwonym.

Lampy z promieniowaniem podczerwonym wykorzystuje się w przewlekłych oraz podostrych stanach zapalnych skóry, tkanek miękkich, stawów. Ponadto stosuje się je również w celu szybszego ustępowania zmian w niektórych chorobach skóry np. płonicy, odry czy półpaśca.

Promieniowanie podczerwone emitowane jest przez dwa rodzaje urządzeń:

  • nieświetlne generatory podczerwieni;
  • świetlne generatory podczerwieni.

Zobacz również: Generatory podczerwieni (IR).

Lampa Minina

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Posiada niewielkie rozmiary, z kolei w jej reflektorze znajdują się żarówki ze szkła o różnym kolorze (zwykle czerwony lub niebieski). Lampę Minina można zastosować przed rozpoczęciem zabiegu oczyszczania skóry. W zależności od rodzaju cery stosuje się żarówki czerwone (skóra blada, tłusta) i niebieskie (skóra bardzo wrażliwa, sucha). Należy podkreślić, że promieniowanie podczerwone ułatwia penetrację składników aktywnych kosmetyków w głąb skóry. Oznacza to, że można je wykorzystać przed wykonaniem masażu w celu lepszej absorpcji substancji czynnych.

Lampa Sollux

Często wykorzystywanym urządzeniem w gabinetach kosmetycznych jest również lampa Sollux, emitująca promieniowanie podczerwone z maksymalnym natężeniem 1400 nm. Należy do promieniowania krótkiego, które przedostaje się w tkanki głębiej położone. Lampa Sollux emituje światło białe, na które nakłada się filtr niebieski lub czerwony. Wskazania do stosowania lampy Sollux są podobne jak w przypadku lampy Minina.

Podczas naświetlania lampą Sollux bardzo ważna jest ochrona oczu okularami, ponieważ promieniowanie podczerwone jest jednym z głównych czynników wywołujących zaćmę.

Wskazówka

Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest także w kapsułach kosmetycznych, które służą do naświetlania ciała. Kapsuły stymulują krążenie krwi w organizmie, pobudzają przemianę materii oraz wspomagają efekt odchudzania.

4. Lampy kosmetyczne ze spolaryzowanym źródłem światła.

Lampy kosmetyczne ze spolaryzowanym źródłem światła należą do specjalnej grupy. Doskonałym przykładem urządzenia, które je wykorzystuje jest lampa Bioptron. Jest światłem o niskiej energii, które wywołuje efekt biostymulujący. Lampę Bioptron można stosować z różnymi filtrami. Jej wykorzystanie zaleca się w przypadku chorób dermatologicznych w celu poprawy kondycji skóry, zmniejszenia dolegliwości bólowych, a także w urazach sportowych.

5. Lampy kosmetyczne z promieniowaniem nadfioletowym.

Do lamp emitujących promieniowanie nadfioletowe należą:

  • lampy dermatologiczne – wykorzystywane są w celu wykonywania prób świetlnych, a więc do oznaczania minimalnej dawki rumieniowej, a także do leczenia różnego rodzaju chorób skóry (łuszczyca, bielactwo).
  • lampy bakteriobójcze – stosuje się do wyjaławiania cieczy, powietrza oraz ciał stałych;
  • terapeutyczna lampa kwarcowa – oprócz wiązki nadfioletowej emituje również promieniowanie podczerwone. Należy do niej lampa kwarcowo-rtęciowa typu Bacha, lampa kwarcowa typu Jesionka, lampa Helios;
  • lampy diagnostyczne – do grupy tej należy lampa Wooda, która zbudowana jest ze szkła z dodatkiem tlenku niklu i potasu, służy do diagnostyki skóry objętej różnego rodzaju infekcjami;
  • solaria.

Podsumowanie

Zabiegi wykorzystujące działanie lamp kosmetycznych wymagają ochrony oczu specjalnymi okularami. Z kolei pomieszczenia, w których się odbywają muszą być regularnie wietrzone, ponieważ w wyniku działania lamp kwarcowych powstaje ozon oraz tlenek azotu, które wykazują negatywne działanie na organizm człowieka.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 Responses

  1. Nigdy nie korzystałam z żadnego zabiegu, który wykorzystywałby jakąś lampę, ale może kiedyś się zdecyduję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *