Dermapen

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Dermapen to nowoczesna metoda mikronakłuwania skóry, którego efektywność porównywalna jest do uzyskanej podczas terapii laserem frakcyjnym. Celem techniki Dermapen jest przede wszystkim odmłodzenie skóry oraz oddziaływanie na nią w sposób leczniczy.

dermapen

 

Dermapen to nowa technika na rynku kosmetycznym. Urządzenie zostało wyprodukowane w Australii. Wyposażone jest w 12 igieł o średnicy około 0,02 mm za pomocą, których wprowadzane są w skórę substancje czynne, wykorzystywane podczas zabiegów mezoterapii.

Dermapen – zasada działania

Zabieg Dermapen polega na przyłożeniu urządzenia blisko powierzchni oczyszczonej i zdezynfekowanej skóry oraz automatycznemu jej nakłuwaniu. Przed wykonywaniem nakłuć aplikowane są również na skórę substancje aktywne np. spłycające blizny, redukujące cellulit. O głębokości nakłuwania skóry decyduje lekarz/kosmetolog wykonujący zabieg. Zależne jest to również m.in. od obszaru zabiegowego oraz wskazań terapii. Miejsca delikatne takie jak okolica oczu można nakłuwać na głębokość 0,5 mm, natomiast obszary objęte blizną nakłuwa się głębiej do 2,5 mm. W momencie rozpoczęcia zabiegu, Dermapen automatycznie wykonuje ponad 100 pulsujących ruchów na sekundę co daje w tym czasie około 1000 wykonanych mikronakłuć. Podczas zabiegu konieczne jest znieczulenie, najczęściej stanowi je nałożony wcześniej na skórę krem Emla.

Zabieg jest stosunkowo szybki i trwa w granicach 10-30 minut. Podczas każdego zabiegu używana jest nowa i sterylna końcówka urządzenia Dermapen.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg Dermapen działa trójetapowo

  • I etap – w wyniku powstałego na skórze mikrourazu dochodzi do wytwarzania nowych komórek naskórka, stymulacji produkcji macierzy międzykomórkowej. Pobudzone zostają również fibroblasty skóry warunkujące elastyczność oraz jędrność naskórka;
  • II etap – wywołany zostaje proces proliferacji komórek znajdujących się w skórze, co prowadzi do szeregu korzystnych w niej zmian. Są to m.in. wzrost liczby fibroblastów w skórze, a także keratynocytów i monocytów. Dochodzi także do produkcji nowego kolagenu i elastyny;
  • III etap – leczone tkanki skóry zostają poddane procesom przebudowy głównie poprzez poprawę krążenia w skórze. Jej struktura i gęstość zostaje wzmocniona i zwiększona.

Dermapen – efekty

Znaczną poprawę kondycji skóry przynosi już samo nakłuwanie naskórka. Bowiem takie działanie zmusza komórki skóry – fibroblasty do syntezy nowego kolagenu i elastyny. Zabieg techniką Dermapen skutecznie stymuluje receptory skóry, korzystnie wpływa na jej krążenie przyspieszając procesy regeneracyjne. W wyniku tych działań skóra staje się bardziej napięta, zwiększa się jej elastyczność, a powierzchnia zostaje wygładzona. Dzięki penetracji, podczas nakłuwania skóry, związkami aktywnymi zostaje ona mocno odżywiona, a efekt terapii wydłużony.

Okolice ciała najczęściej poddawane zabiegowi Dermapen:

  • owłosiona skóra głowy;
  • twarz;
  • szyja;
  • dekolt;
  • brzuch;
  • uda;
  • pośladki.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Początkowo częstotliwość zabiegów jest większa i wynosi okres co 2 tygodnie. Następnie wykonywać je można co 3 tygodnie, a nawet raz w miesiącu.

Cena zabiegu Dermapen

Cena jednego zabiegu Dermapen na okolicę twarzy waha się w granicach 500-600 zł. Aby uzyskać spektakularny efekt należy wykonać zabiegi w serii. Obejmuje ona 2-5 powtórzeń. Przy redukcji blizn lub rozstępów możliwe jest wykonanie ich w większej ilości.

Dermapen – efekty

Efekty widoczne są już po jednej wizycie. Skóra zyskuje jędrność, elastyczność, staje się bardziej napięta i poprawia się jej koloryt.

Jak reaguje skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu temperatura skóry wzrasta i odczuwalne jest jej pieczenie. Po upływie 2 dni jest delikatnie zaczerwieniona oraz wyraźnie odczuwalne jest jej napięcie. Po kolejnych 3 lub 4 dniach skóra może zacząć się łuszczyć. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po 5-7 dniach.

Czy zdarzają się powikłania?

Wystąpienie powikłań po terapii urządzeniem Dermapen może zdarzyć się, choć dzieje się to bardzo rzadko. Zalicza się do nich między innymi:

  • odczyn skóry – może wystąpić wrażliwość skóry na podawane substancje aktywne podczas zabiegu;
  • zintensyfikowanie opryszczki – pojawia się wówczas, jeśli pacjent nie poinformuje lekarza o obecności aktywnej opryszczki przed rozpoczęciem zabiegu;
  • przebarwienia – wystąpić mogą jeśli pacjent nie trzyma się ściśle zaleceń lekarza (np. stosowanie kremu ochronnego z filtrem, unikanie solarium).

Wskazania

Przeciwwskazania



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *