Cellulit wodny – przyczyny, objawy, leczenie

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Cellulit wodny to nie tylko problem estetyczny, ale w dużej mierze i zdrowotny. Powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia się wody w komórkach organizmu, czego efektem są bolesne grudki i nierówności na powierzchni skóry m.in. ud oraz pośladków.

Cellulit wodny - przyczyny, objawy, leczenie

Cellulit wodny – czym jest?

Cellulit wodny i związana z nim nierównomierna powierzchnia skóry to nic innego jak efekt gromadzenia się zbyt dużej ilości wody oraz toksyn w komórkach organizmu. Komórki tkanki podskórnej zbierając wodę pęcznieją, tworząc skupiska grudek i nierówności. Cellulit wodny jak i tłuszczowy daje efekt tzw. pomarańczowej skórki.

Należy zaznaczyć, że cellulit wodny może pojawić się również u kobiet szczupłych, które nie posiadają nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W związku z tym często stanowi on duże źródło kompleksów, szczególnie porą letnią, kiedy odsłaniamy znaczną część własnego ciała.

Cellulit wodny – przyczyny

Do pojawienia się cellulitu wodnego głównie przyczyniają się:

  • siedzący tryb życia – zbyt mała ilość ruchu powoduje, że drenaż wody z tkanek jest niedostateczny
  • nadmierna ilość soli w diecie;
  • dieta obfita w konserwanty oraz produkty wysoce przetworzone;
  • noszenie obcisłych spodni oraz butów na wysokim obcasie – powoduje to utrudniony odpływ wody z tkanek oraz prowadzi do gromadzenia się wody w okolicach pośladków oraz ud;
  • przyjmowanie leków, które sprzyjają zatrzymywaniu się wody w organizmie (antykoncepcja hormonalna)
  • choroby nerek.

Cellulit wodny – leczenie

W walce z cellulitem wodnym należy postawić przede wszystkim na ruch, ponieważ jego rozwojowi w dużym stopniu sprzyja siedzący tryb życia. W celu zapobiegania oraz zmniejszenia jego widoczności należy włączyć w życie aktywność fizyczną. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ćwiczenia skierowane na nogi oraz pośladki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kolejnym rozwiązaniem, który może pomóc w pozbyciu się cellulitu jest ograniczenie ilości soli w codziennej diecie. Ponadto z menu należy wykluczyć również produkty typu fast food, słodycze oraz produkty wysoce przetworzone. Należy też maksymalnie ograniczyć przyjmowanie alkoholu. Dodatkowo niewskazane jest palenie papierosów.

W celu zmniejszenia cellulitu wodnego dobrze sprawdzi się picie naparów ziołowych, szczególnie tych o działaniu moczopędnym. Należy pamiętać, że odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo kluczowe w redukcji cellulitu i naturalnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Osoby walczące z cellulitem wodnym powinny przywiązać większą uwagę do codziennego ubioru. Zbyt ciasna odzież oraz buty na wysokim obcasie sprzyjają zatrzymywaniu się wody oraz zaburzają krążenie w kończynach dolnych.

Inne sposoby jak pozbyć się cellulitu

Duże znaczenie w redukcji cellulitu ma stosowanie balsamów i olejków, które usprawniają przepływ krwi w organizmie. Ze względu na to, że obecnie występuje bardzo szeroki wybór kosmetyków, należy zwracać szczególną uwagę na skład produktu i dobierać go odpowiednio do rodzaju cellulitu. Tego rodzaju produkty powinny zawierać m.in. wyciąg z ruszczyka kolczastego oraz z miłorzębu japońskiego, których zadaniem jest przyspieszanie drenażu wody oraz chłonki w organizmie.

Więcej o tym jak pozbyć się cellulitu można przeczytać w artykule: Okłady algowe – naturalny sposób na cellulit

W walce z cellulitem pomocny będzie również masaż i profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Zalicza się do nich m.in.:

Celem tego rodzaju zabiegów jest usprawnianie drenażu wody oraz eliminacja toksyn. Warto zaznaczyć, że jeden zabieg nie zlikwiduje cellulitu w całości. Najlepiej jest więc wykonywać zabiegi w serii. Dobór oraz określona ich ilość konsultowana jest zawsze z kosmetologiem.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *