Microblanding brwi to jedna z technik makijażu permanentnego, która zapewnia im maksymalny stopień naturalnego wyglądu. Metoda ta stanowi jedną z najbardziej precyzyjnych sposobów rekonstrukcji brwi.
Czym jest microblanding?
Microbalnding to nowoczesna, a także najbardziej precyzyjna technika makijażu permanentnego. Wykonana jest ręcznie przy użyciu pióra, a także mikroostrza, które wyposażone jest w 7, 9, a nawet 14 igiełek. Metoda microblandingu wywodzi się z Japonii. Mimo to została w niedawnym czasie odkryta na nowo, ze względu na ulepszenie pigmentów, których zadaniem jest zapewnienie skuteczności i trwałości zabiegu.
Microblanding – przebieg zabiegu
Przed wykonaniem zabiegu istotne jest podjęcie decyzji co do koloru pigmentu, który w jak największym stopniu musi przypominać naturalny kolor włosków. Kolejnym krokiem jest posmarowanie brwi klientki specjalną maścią, która wykazuje właściwości znieczulające. W momencie kiedy zaczyna ona działać kosmetolog rysuje kontury brwi, które należy wypełnić. Do tego celu wykorzystywane są specjalne szablony oraz kredki. Kiedy maść zaczyna działać w 100% specjalistka delikatnie nacina skórę wykorzystując do tego specjalne pióro. W wykonane wcześniej nacięcia aplikuje wybrany wcześniej pigment. Czas całego zabiegu wynosi średnio 60 minut.
Efekty microblandingu
Należy podkreślić, że efekty microblandingu nie są widoczne natychmiast w 100%. Rezultaty pojawiają się stopniowo po około tygodniu po wykonanym zabiegu. Całkowity efekt końcowy zależy przede wszystkim od fachowości osoby wykonującej zabieg, a także od jakości zastosowanego pigmentu.
Po upływie 3 tygodni od zabiegu możliwe jest przeprowadzenie tzw. korekty. Po tym czasie nacięcia powinny być zagojone, dzięki czemu kosmetolog może wykonać poprawki w wyglądzie brwi dokonując dodatkowe nacięcia oraz nakładając dodatkową ilość pigmentu.
Microblanding daje efekt naturalnych brwi, przy jednoczesnym zapewnieniu im gęstości oraz wyrazistości.
Uwaga!
Po upływie roku kolor brwi może wyblaknąć, wówczas zaleca się zabieg mający na celu uzupełnienie pigmentu czyli tzw. dopigmentowanie.
Komu zaleca się microblanding?
Microblanding to metoda przeznaczona głównie dla kobiet, które:
- posiadają jasne i rzadkie brwi;
- cenią wygodę oraz oszczędność czasu;
- uprawiają sport (basen, siłownia);
- posiadają uczulenie na kosmetyki do brwi;
- ze względów zdrowotnych, mają problem z wykonaniem właściwego makijażu brwi;
- przebyły chemioterapię;
- cierpią na łysienie;
- straciły brwi ze względu na błędy kosmetyczne, leczenie bądź silny stres.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg rekonstrukcji brwi jakim jest microblanding wymaga wcześniej odpowiedniego przygotowania. W związku z tym na 3 tygodnie przed jego wykonaniem należy zrezygnować z farbowania oraz regulacji brwi, a także na 6 tygodni przed zrezygnować ze stosowania wszelkiego rodzaju odżywek.
Wskazania
- asymetria brwi;
- alergia na składniki kosmetyków do makijażu brwi;
- ubytek mieszków włosowych;
- przebyta chemioterapia;
- blizny w okolicach łuku brwiowego.
Przeciwwskazania
- ciąża;
- karmienie piersią;
- opryszczka aktywna;
- łuszczyca;
- hemofilia;
- padaczka;
- stany zapalne w okolicy łuku brwiowego;
- nieleczona cukrzyca;
- uczulenie na lidokainę;
- silne peelingi wykonywane w ostatnim czasie;
- chemioterapia;
- choroby nowotworowe.
Jak pielęgnować brwi po zabiegu?
Do zaleceń pozabiegowych należy:
- smarowanie brwi maścią Alantan przez około 7-14 dni;
- przez pierwsze 48 godzin nie należy moczyć brwi (należy unikać basenu, sauny, solarium);
- należy unikać drapania brwi, malowania, pocierania ręcznikiem.
Polecane produkty:
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... | |
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... |