Węgiel aktywny na zęby stał się obecnie bardzo popularnym środkiem w ich pielęgnacji. Wykorzystuje się go jako środek mogący wpływać na wybielenie zębów. Na czym polega takie działanie węgla aktywnego oraz jak wykonać tego rodzaju zabieg? Podpowiadamy.
Czym jest węgiel aktywny?
Węgiel aktywny to związek chemiczny, którego działanie polega na wiązaniu wszelkich toksyn i substancji szkodliwych dla skóry oraz zębów takich jak związki roślinne, osady garbnikowe i taninowe. Oznacza to, że węgiel aktywny doskonale radzi sobie np. z usuwaniem wszelkich przebarwień, które powstają na skutek picia dużej ilości kawy, herbaty czy alkoholu w postaci czerwonego wina.
Węgiel aktywny na zęby – jak wygląda wybielanie?
Węgiel aktywny na zęby można zakupić w każdej aptece. Występuje zarówno w postaci tabletek jak i kapsułek. Wygodniejszą formą są jednak kapsułki, ponieważ nie wykazują konieczności rozdrabniania węgla tak jak w przypadku tabletek, a jedynie wysypanie proszku z otoczki. Sproszkowany węgiel należy wymieszać z niewielką ilością wody (kilka kropelek) do momentu uzyskania rzadkiej pasty. Kolejnym krokiem jest nałożenie przygotowanego produktu na zęby i szczotkowanie ich przez kilka minut.
Podczas wybielania zębów węglem aktywnym można wykorzystać również inną technikę, która polega na nałożeniu węgla połączonego z wodą na zęby. Następnie w takiej formie pozostawia się go na kilka minut bez wykonywania ruchów szczotkowania. Aby osiągnąć zamierzone efekty, wyżej wymienione czynności należy wykonywać dwa razy dziennie przez tydzień, a następnie powtarzać ją co kilka tygodni w celu podtrzymywania efektu.
Węgiel aktywny na zęby
Wybielanie zębów węglem aktywnym może przynieść rezultat jaśniejszych zębów nawet o 2-4 tony. Należy jednak zaznaczyć, że jeśli w uzębieniu znajduje się martwy ząb, uzupełnienie protetyczne lub występują głębokie przebarwienia węgiel aktywny może nie być aż tak skuteczny.
Czy węgiel aktywny na zęby jest bezpieczny?
Zdania na temat bezpieczeństwa wybielania zębów węglem aktywnym są podzielone. Zarówno w tej metodzie jak i w innych sposobach poprawy wyglądu uzębienia pojawia się możliwość uszkodzenia ich szkliwa. Większym ryzykiem obarczona jest pierwsza, wyżej wymieniona technika wybielania zębów, czyli wykorzystująca szczotkowanie. Z kolei jeśli decydujemy się na delikatniejszą opcję, a więc nałożenie węgla i pozostawienie go na kilka minut, wówczas nie powinno dojść do żadnych uszkodzeń w strukturze zębów.
Warto zaznaczyć, że węgiel aktywny jest bezpieczny dla dziąseł. Dlatego nie ma obaw jeśli preparat przedostanie się na nie w trakcie zabiegu. Ponadto, mimo swojej intensywnej barwy, węgiel aktywny nie pozostawia po sobie żadnych plam. Łatwo zmywa się z zębów oraz dziąseł przy użyciu wody.
Podsumowanie
Węgiel aktywny na zęby to szybka, łatwa, bezpieczna, a także stosunkowo tania alternatywa wybielania, szczególnie dla osób ceniących sobie naturalne sposoby pielęgnacji jamy ustnej. Warto jednak sięgać po produkty sprawdzonych firm, które nie spowodują uszkodzenia szkliwa. Informacje na temat bezpieczeństwa tej naturalnej metody są podzielone. Dlatego należy dobrze przemyśleć jej wykorzystanie.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |