Przeziębienie włosów

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Przeziębienie włosów to częste zjawisko, jednak nie wiele osób o nim słyszało. Warto podkreślić, że dolegliwość ta może nieść za sobą bardzo poważne skutki dla ich kondycji, a także przyczynić się do wzmożonego wypadania.

Przeziębienie włosów

Przeziębienie włosów

Przeziębienie włosów dotyczy przede wszystkim ich cebulek oraz mieszków włosowych, które nie są odpowiednio zaopatrzone w składniki odżywcze. Dochodzi wówczas do zaburzenia ich funkcjonowania oraz niedotlenienia, które przyczynia się z kolei do przejścia w fazę telogenu, a więc fazę wypadania.

Zobacz również: Wypadanie włosów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zimne powietrze z jakim mamy do czynienia głównie zimą wpływa na unaczynienie skóry głowy. W wyniku działania niskiej temperatury kapilary obkurczają się w wyniku czego zmniejsza się ilość krwi, a co za tym idzie składników odżywczych, które dostarczane są do mieszka włosowego.

Objawy przeziębienia włosów

Jednym z głównych objawów przeziębienia włosów jest ich osłabiona kondycja. Wówczas stają się kruche, suche i łamliwe, szorstkie w dotyku oraz matowe. Przeziębione włosy spowalniają swój wzrost, stają się cienkie, delikatne oraz łatwo się elektryzują. Efektem końcowym jest zwiększone ich wypadanie.

Leczenie i zapobieganie

Głównym aspektem w temacie zarówno leczenia jak i zapobiegania jest noszenie czapki. Ważne jednak, aby nie była ona zbyt ciepła, ponieważ w takiej sytuacji gruczoły łojowe pracują w większym tempie, czego efektem jest nadmierny łojotok. Czapka nie może być również zbyt cienka, ponieważ wówczas nie stanowi odpowiedniej ochrony dla włosów. Jeśli mycie głowy stanowi poranną rutynę, warto dokładnie wysuszyć włosy przed wyjściem. Należy podkreślić, że mokry oraz wilgotny włos jest znacznie bardziej podatny na złamania i uszkodzenia.

W profilaktyce przeziębienia włosów warto również wzbogacić codzienną dietę w witaminy oraz minerały takiej jak żelazo, cynk oraz miedź. Cenna będzie również domowa pielęgnacja obejmująca produkty takie jak emolienty, oleje oraz polimery antystatyczne.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *