Pedicure leczniczy – czym jest?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pedicure leczniczy to rodzaj zabiegu, który nie tylko pielęgnuje stopy, ale również działa na nie typowo leczniczo i profilaktycznie. Dzięki tego rodzaju pedicure istnieje możliwość pozbycia się problemów takich jak wrastający paznokieć, odciski czy modzele.

Pedicure leczniczy - czym jest?

Pedicure leczniczy – czym dokładnie jest?

Pedicure leczniczy to zabieg, którego celem jest profilaktyka oraz eliminacja schorzeń stóp takich jak:

Do zadań pedicure leczniczego należy również pielęgnacja stóp, która poprawia wygląd i kondycję skóry oraz paznokci.

Jak wykonać pedicure leczniczy?

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zabieg pedicure leczniczego rozpoczyna się od kompleksowej oceny stanu skóry stóp oraz paznokci. Jeśli kosmetolog zaobserwuje choć najmniejszy niepokojący obraz powinien jak najszybciej zdiagnozować przyczynę schorzenia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Pierwszym krokiem pedicure leczniczego jest wykonanie oczyszczającej kąpieli stóp z dodatkiem soli. Dzięki niej skóra zostaje dogłębnie oczyszczona i zmiękczona. Następnie kosmetolog złuszcza martwy naskórek na podeszwie stóp przy pomocy frezarki oraz opracowuje płytkę paznokcia.

W przypadku usuwania odcisków i ich bolesnego rdzenia kosmetolog używa tzw. frezu różyczkowego, aby dostać się do jego najważniejszego miejsca. Bardzo podobnie usuwa się również modzele czy nadmiernie zrogowaciały naskórek. Do redukcji tych zmian stosuje się jednak frezy gumowe ze ściernymi nakładkami. Jeśli nie występuje problem wrastania paznokci, kosmetolog skraca je, nadaje im odpowiedni kształt oraz wycina lub odsuwa skórki. Płytka paznokcia zawsze piłowana i skracana jest na prosto przybierając kształt kwadratowy, nigdy zaokrląglony. Z kolei jeśli paznokieć się wrasta, kosmetolog wycina wbijającą się część paznokcia w skórę, a następnie piłuje go. Niekiedy stosowana jest również tamponada, która ma na celu wskazanie odpowiedniego kierunku wzrostu paznokcia. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalistycznych klamer.

Zobacz również: Klamry korygujące do stóp.

Kolejnym etapem jest wykonanie peelingu, który pobudzi krążenie krwi oraz zrelaksuje stopy. Po jego zmyciu kosmetolog nakłada maskę, a następnie owija stopy folią w celu lepszej penetracji składników aktywnych w głąb skóry. Maska zwykle trzymana jest 20 minut. Końcowy etap to tradycyjne pomalowanie paznokci według uznania klientki i nałożenie kremu nawilżającego.

Pedicure leczniczy – dla kogo?

Pedicure leczniczy szczególnie zalecany jest osobom z nadwagą lub kobietom w ciąży, których nadmierna masa ciała powoduje zbyt duży nacisk na stopy, prowadząc do nadmiernego ich rogowacenia. Ponadto w takim przypadku narażone są one również na urazy oraz deformacje. Z tego rodzaju zabiegu powinny także korzystać osoby chore na cukrzycę, u których występuje ryzyko pojawienia się skutku ubocznego jakim jest stopa cukrzycowa. To bardzo istotne, bowiem zaniedbanie stóp w tej chorobie może doprowadzić do bolesnych urazów, a w konsekwencji nawet do amputacji.

Pedicure leczniczy – efekty

Rezultaty pedicure leczniczego widoczne są natychmiastowo. Po jego wykonaniu zostaje wyeliminowany lub zminimalizowany ból wynikający z wrastania paznokci czy pękania skóry pięt. Należy jednak pamiętać, że mocno zaniedbane stopy mogą potrzebować więcej niż jedną wizytę w gabinecie. Dlatego też należy pamiętać o regularnym wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych stopy oraz ich profilaktyce.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. Ja wole chodzić na taki pedicure leczniczy bo przynajmniej mam zdrowe i zadbane stopy. Sama doprowadziłam do wrastających paznokci poprzez nieumiejętne obcinanie, a podolog doprowadził je do idealnego stanu, płytka ma ładny kolor, jest dobry kształt, do tego nie mam odcisków, super sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *