Biustonosz na brak biustu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak dobrać biustonosz na brak biustu, aby czuć się jednocześnie pięknie i komfortowo? To pytanie często zadają sobie posiadaczki małych rozmiarów piersi. Dobranie biustonosza w rzeczywistości nie jest tak proste, jak się wydaje. Szacuje się, że około 80% kobiet w Polsce nosi źle dobrany stanik.

Biustonosz na brak biustu

Akceptacja braku biustu

Małe piersi lub całkowity brak biustu często stanowią dla kobiet źródło kompleksów. Przede wszystkim należy więc pokochać swoje ciało lub choćby je zaakceptować. Kobieta świadoma swojego ciała automatycznie staje się bardziej pewna siebie, ma lepsze samopoczucie i wyższą motywację do działania. Przekłada się to na kontakty z ludźmi, zdrowie fizyczne i psychiczne oraz osiągnięcia w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Piersi od zawsze uznawane były za przejaw kobiecości. Często nie mamy wpływu na to, jaki rozmiar biustu posiadamy. Oczywiście, metody chirurgiczne są w stanie wiele zmienić, ale po co się narażać na ból i nieprzyjemności? W pierwszej kolejności zawsze warto spróbować zdrowych i często skutecznych metod, takich jak ćwiczenia fizyczne. Szczególnie ćwiczenia siłowe klatki piersiowej i ramion. Wbrew pozorom kobieta ćwicząca z ciężarami nie przeobrazi się w mężczyznę i nie wyhoduje sobie zbyt dużych, nieestetycznych mięśni. Za to poprawi jędrność piersi i wpłynie na uniesienie ich. To zaś optycznie zwiększy ich rozmiar.

Brak biustu lub bardzo mały biust nie wyklucza możliwości noszenia biustonosza. Nawet małe piersi wymagają ochrony i stabilizacji. Dodatkowo noszenie biustonosza jest zwiększa komfort i pewność siebie większości kobiet.

Biustonosz na brak biustu

Najlepiej udać się do brafitterki, czyli specjalistki indywidualnie dobierającej biustonosz do rozmiaru piersi i całej sylwetki klientki. Brafitterka nie tylko zdejmie wymiary klatki piersiowej i tym samym wybierze najodpowiedniejszą miseczkę, ale również pomoże dobrać krój biustonosza do każdej kobiecej figury. Można również na własną rękę zdecydować się na dobranie kroju biustonosza, oczywiście po wcześniejszym dobraniu idealnego rozmiaru miseczki i obwodu stanika.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Najczęstszym wyborem są staniki push-up, czyli z wypełnionymi gąbką miseczkami. Takie biustonosze optycznie powiększają piersi, jednak nie sprawdzą się u każdej kobiety. Nie należy również wybierać zbyt dużego push-up’u, ponieważ piersi będą wyglądały nienaturalnie. Znacznie lepszym wyborem będą biustonosze nieusztywnione, czyli tak zwane bralette. Swoim wyglądem przypominają one koronkowe, ozdabiane topy. Mamy tutaj do wyboru ogrom wzorów, kolorów, haftów i ściegów. Porównując oba wspomniane rodzaje biustonoszy – push’up dobrze sprawdzi się na wyjścia, gdy chcemy zaprezentować się publiczności. Z kolei braletka będzie lepszym rozwiązaniem w kontaktach intymnych, przykuje wzrok i ukaże rzeczywisty biust, nie sztucznie powiększony (po zdjęciu push’up partner może być zaskoczony).

Kolejnym sprawdzonym modelem biustonosza przy bardzo małych biustach jest bandeau, czyli stanik typu opaski. Posiada taką samą szerokość zarówno z przodu, jak i z tyłu. Umożliwi zbliżenie piersi do siebie i lekkie ich uniesienie. Podobnie prezentuje się bardotka, czyli biustonosz o zdejmowanych ramiączkach.

Zobacz również: Biustonosz dla bardzo małego biustu.

Wybór odpowiedniego biustonosza

Przed wyborem biustonosza na brak biustu najpierw należy zadać sobie dwa pytania:

  • czy poszukujesz stanika optycznie powiększającego i eksponującego piersi?;
  • czy poszukujesz stanika, który dopasuje się do piersi i będzie przykuwał uwagę?.

Tutaj należy również się zastanowić, czy chcemy dobrze wyglądać w miejscach publicznych, spodobać się partnerowi czy zapewnić sobie komfort psychiczny. Odpowiadając sobie na te pytania można śmiało rozpocząć szukanie biustonosza.

Warto wybrać się do sklepu z bielizną oferującego duży wybór. Najlepiej przeznaczyć na zakupy trochę więcej czasu – około 2 godziny. Mając zapas czasu nie będziemy się śpieszyć, denerwować i obawiać, że nie zdążymy z zakupami. Na spokojnie można wybrać po jednej sztuce z różnych, proponowanych modeli bielizny, a następnie wszystkie je przymierzyć. Po dobraniu odpowiedniego można szukać wymarzonych wzorów i kolorów w danym modelu. Metoda prób i błędów jest jedynym skutecznym sposobem, aby wybrać biustonosz, w którym będziemy dobrze wyglądać i czuć się komfortowo.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Stoppard M., Pielęgnacja piersi, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1998.
  2. Stavros T., Ultrasonografia piersi, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2007.
  3. Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Kresowa Agencja Wydawnicza, Białystok 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *