Włosy proste – pielęgnacja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Włosy proste, podobnie jak kręcone, wymagają szczególnej pielęgnacji. Ich idealna forma może być dla każdej właścicielki zmorą lub marzeniem, w zależności od tego w jakiej kondycji znajdują się kosmyki. Przedstawiamy najważniejsze zasady i wskazówki pielęgnacji włosów prostych.

Włosy proste - pielęgnacja

Włosy proste – pielęgnacja

Z posiadaniem włosów prostych często wiąże się problem pozbawionej objętości, przez co trudno jest nadać im właściwy wygląd. Dlatego też warto wiedzieć jakie zabiegi mogą pomóc, a jakie zaszkodzić.

1. Mycie włosów.

Posiadanie dobrego szamponu oraz odżywki w pielęgnacji włosów prostych to podstawa. Warto więc decydować się na kosmetyki, które ochronią włosy przed elektryzowaniem się. Jest to istotne szczególnie jesienią oraz zimą, kiedy zaczynamy chodzić w czapkach oraz gdy nasze kosmyki nieustannie poddawane są działaniu wilgotnego powietrza.

2. Olejowanie włosów.

Zabieg olejowania warto zapewnić każdemu rodzajowi włosów. Ale co daje nam taka pielęgnacja? Przede wszystkim sprawia, że włosy stają się pełne blasku, poprawia się ich elastyczność oraz zostają zabezpieczone przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Odpowiednia szczotka.

Niezawodny wygląd włosów prostych zapewni także rozczesywanie ich odpowiednią szczotką. Nie zalecane jest stosowanie tych, które wykonane są z plastiku lub nylonu. Tworzywa te sprawiają bowiem, że włosy częściej się elektryzują i plączą, czego efektem jest późniejsze ich łamanie się. W tym celu warto więc decydować się na szczotki wykonane z naturalnego włosia. Takie gadżety pobudzają cebulki włosów do wzrostu, wygładzają i nabłyszczają łodygę, zabezpieczają włosy przez uszkodzeniami i co najważniejsze, z łatwością rozczesują najbardziej splątane kosmyki.

4. Suszenie włosów.

Oprócz dobrego przyrządu do rozczesywania włosów prostych, przydatne jest także właściwe urządzenie do ich suszenia. Włosy proste warto suszyć przy użyciu szczotki. W tym celu należy wybrać dużą i okrągłą, której użycie zapewni wręcz fryzjerki efekt. Następnie na suszarkę nakłada się wąską nakładkę, której zadaniem jest koncentrowanie strumienia ciepłego powietrza tylko na wybranym paśmie włosów. Nawija się więc niewielkie pasma włosów na szczotkę i suszy stopniowo z góry do dołu.

5. Termoochrona.

Każda właścicielka włosów prostych doskonale wie, że nie wyglądają one korzystnie jeśli na ich powierzchni widoczne są zniszczenia w postaci rozdwojonych końcówek, połamanych łodyg czy ogólnego ich przesuszenia. Aby temu zapobiec warto stosować tzw. termoochronę. Zapewnią ją przede wszystkim kosmetyki o właściwościach ochronnych, które tworzą na powierzchni włosów barierę przed ciepłym powietrzem pochodzącym z urządzeń typu suszarka czy prostownica.

6. Odżywianie.

Tak jak innym rodzajom włosów, również prostym należy zapewnić odpowiednie odżywienie. W tym przypadku dobrze sprawdza się serum, które delikatnie je obciąża, zapewniając efekt gładkich i prostych kosmyków.

Podsumowanie

Choć wydawać by się mogło, że włosy proste to najmniej wymagający rodzaj, to wymagają odpowiednich kroków pielęgnacyjnych. Warto więc wykonywać je regularnie, bo tylko takie podejście może zapewnić niezawodny ich wygląd oraz formę.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

4 odpowiedzi

  1. przy bardzo długich włosach nie można zapomnieć o serum, dobrych odżywkach i szamponie 🙂 zwłaszcza zimą, kiedy włosy stają się niesforne i lubią się elektryzować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *