Sposoby odmładzania skóry wokół oczu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Obecne możliwości kosmetologii, jak i medycyny estetycznej, oferują skuteczne sposoby odmładzania skóry wokół oczu. Jak wiadomo naskórek w miejscu tym jest bardzo cienki, a przez to podatny na działanie czynników środowiska zewnętrznego. Ponadto znacznie częściej pojawiają się tam zastoje limfatyczne oraz występuje słabsze krążenie krwi.

Sposoby odmładzania skóry wokół oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu powinna rozpocząć się już po ukończeniu 20 roku życia. Ważnym aspektem jej jest nawilżanie i odżywianie. Właściwa pielęgnacja powinna opierać się również na prawidłowo dobranym kremie pod oczy o delikatnej formule, aby nie przyczyniał się do podrażnień oraz uczuleń. Ponadto nie wskazane jest nadmierne pocieranie naskórka, a co za tym idzie rozciągania skóry wokół oczu, ponieważ  spowoduje to szybsze powstawanie zmarszczek.

Sposoby odmładzania skóry wokół oczu

Zarówno kosmetologia jak i medycyna estetyczna oferuje wiele metod wpływających na odmłodzenie skóry wokół oczu. Do najbardziej popularnych należy:

1. Mezoterapia igłowa.

Zabieg polega na podawaniu składników odżywczych w głąb skóry, która odbywa się przy pomocy iniekcji. Metoda ta cieszy się dużą popularnością, ponieważ wykazuje wysoką skuteczność oraz efektywność. W trakcie jej wykonywania wykorzystuje się różnego rodzaju substancje, których zadaniem jest rewitalizacja i regeneracja zmęczonej skóry. Zalicza się do nich m.in. kwas hialuronowy, koktajle witaminowe oraz krzemionka organiczna. Decydując się na zabieg mezoterapii igłowej lekarz dermatolog lub medycyny estetycznej zwykle zaleca wykonanie jej serii, która obejmuje 3 wizyty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Karboksyterapia.

Karboksyterapia, to zabieg który należy do równie popularnych co mezoterapia igłowa. Jej wykonanie poleca się w szczególności w przypadku zmarszczek statycznych pod oczami, worków pod oczami, cieni pod oczami, a także poduszeczek tłuszczowych. Karboksyterapia, a więc podawanie dwutlenku węgla (CO2) w głąb skóry uruchamia wiele procesów, które wpływają na jej wygląd. W wyniku działania dwutlenku węgla dochodzi do rozszerzania się naczyń krwionośnych, dochodzi do stymulacji kolagenu i elastyny. Wszystkie te mechanizmy rozpoczynają się już od wykonania pierwszego zabiegu. Terapię zaleca się wykonywać w serii obejmującej 5-6 spotkań. Karboksyterapia stymuluje krążenie skóry, wygładza naskórek, dzięki czemu staje się on bardziej sprężysty. Dzięki stymulacji procesów produkcji kolagenu okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki ulegają zmniejszeniu.

3. Kwas hialuronowy.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to zabieg, który poleca się szczególnie w przypadku cieni pod oczami oraz w tzw. dolinie łez. Preparat podawany jest przez specjalistę bardzo cienkimi igłami. Wstrzyknięty kwas hialuronowy wiąże wodę, tym samym zwiększając objętość danej okolicy. Wszystko to sprawia, że zmarszczki niwelują się. Oprócz tego zastosowanie kwasu zwiększa stopień nawilżenia naskórka. Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od pół do roku czasu.

4. Botoks.

Botoks, powszechnie nazywany również toksyną botulinową, to jedna z najbardziej znanych i popularnych metod pozbywania się zmarszczek w obrębie twarzy. Jej działanie polega na hamowaniu impulsów nerwowych prowadząc w ten sposób do porażenia mięśni. Sprawia to, że stają się one wiotkie i rozluźnione, co z kolei zapewnia widok gładkiej skóry. Efektem tego wszystkiego jest świeży i naturalny wygląd twarzy, który utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

5. Laser CO2.

Zaletą terapii laserem CO2 jest przede wszystkim jej mała inwazyjność, ponieważ przeprowadzenie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wywołuje on mikrouszkodzenia skóry, w wyniku czego dochodzi do koagulacji tkanek. To z kolei powoduje stymulację procesów syntezy kolagenu poprzez jednoczesne uruchomione mechanizmów gojenia się.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 zwiększają napięcie skóry, zmniejszają widoczność zmarszczek wygładzając tym powierzchnię naskórka. Z kolei stosowany w obrębie oczu pobudza komórki skóry właściwiej do syntezy kolagenu, przez co ulega ona zagęszczeniu zwiększając jej napięcie oraz elastyczność.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *