Peeling ziołowy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Peeling ziołowy to zabieg, który wciąż zyskuje na popularności w dziedzinie kosmetologii. Stanowi on jeden z rodzajów peelingu profesjonalnego, który wykonuje się jako odrębną procedurę w salonie piękności.

Peeling ziołowy

Peeling ziołowy – przebieg zabiegu

Podczas wykonywania peelingu ziołowego nie stosuje się żadnych substancji ściernych. Aktywacja procesu złuszczania jest efektem współdziałania substancji chemicznych stworzonych przez enzymy, hormony roślinne, witaminy oraz minerały. Procedura zabiegowa rozpoczyna się od przeprowadzenia masażu skóry, w celu uzyskania jej przekrwienia. Warto podkreślić, że założeniem masażu nie jest złuszczenie martwych komórek naskórka, a przygotowanie jej do lepszej absorpcji składników aktywnych obecnych w mieszance ziołowej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Penetracja związków czynnych peelingu ziołowego w głąb skóry uwarunkowana jest czasem oraz siłą nacisku masażu. Dłuższy czas peelingu pozwala na przedostanie się związków aktywnych do głębokich warstw skóry.

Przez 48h po zakończeniu zabiegu do dalszych warstw skóry docierają uwalniane związki aktywne czyli witaminy, minerały, hormony ziołowe oraz enzymy. W wyniku ich działania w ciągu dwóch lub trzech dni dochodzi do złuszczania górnej warstwy skóry. Zjawisko to przyczynia się do poprawy jej ukrwienia, a zarazem pobudzenia nowych komórek skóry oraz kolagenu. Zewnętrzy efekt tego widoczny jest w postaci poprawy kolorytu skóry, zwężenia porów, zmniejszenia widoczności przebarwień oraz regeneracji naskórka.

Po upływie 4-5 dni wykonuje się tzw. zabieg uzupełniający, którego zadaniem jest usunięcie pozostałości martwego naskórka z powierzchni skóry.

Wskazania

Podsumowanie

Właściwe stosowanie peelingu ziołowego z uzyskaniem wszystkich oczekiwanych efektów ściśle powiązane jest z umiejętną regulacją procesów biochemicznych, które zapoczątkowane są przez związki czynne danej mieszanki ziołowej. Warto podkreślić, że niezbędna jest również wiedza związana z tematem kontrolowania głębokości działania peelingu ziołowego, a także dotycząca procesów katalizy oraz inhibicji, ponieważ związki aktywne mieszanki ziołowej mogą wykazywać różną aktywność biologiczną.

Bibliografia

  1. Trzyna I., Kosmetologia Estetyczna, Peeling ziołowy, 4/2013.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *