Peeling solny – jak działa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Peeling solny to jeden z podstawowych, domowych kosmetyków przeznaczony do pielęgnacji ciała. Odpowiednio stosowany wykazuje szereg dobroczynnych właściwości. W przeciwnym razie może przyczynić się do podrażnienia skóry i wywołać odwrotny efekt.

Peeling solny - jak działa?

Zabiegi pielęgnacyjne wykorzystujące działanie soli to częsta oferta zarówno gabinetów kosmetycznych jak i ośrodków SPA. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że peeling solny może być wykorzystywany również w domowej pielęgnacji skóry stanowiąc w 100% naturalny kosmetyk.

Czym jest peeling solny?

Peeling solny zaliczany jest do grupy tzw. peelingów mechanicznych, w których główną rolę odgrywają cząsteczki ścierające, odpowiedzialne na złuszczanie martwych komórek naskórka. Do jego wykonania stosuje się różne rodzaje soli. Jednak najczęściej wykorzystywana jest sól z Morza Martwego, sól himalajska oraz sól Epsom (sól angielska).

Zadaniem peelingu jest dokładne usunięcie martwego naskórka, przez co skóra zyskuje gładkość, miękkość oraz dogłębne oczyszczenie. To również forma przygotowania skóry do kolejnych kroków pielęgnacyjnych, ponieważ złuszczenie zalegającej warstwy rogowej pozwala szybciej i łatwiej się wchłaniać związkom aktywnym kosmetyków aplikowanych na skórę.

Stosowany przed opalaniem bądź nałożeniem samoopalacza zapewnia równomierną opaleniznę oraz sprawia, że nie wydaje się ona sztuczna. Z kolei wykonany po depilacji zapobiega wrastaniu się włosków oraz zapewnia komfort jeszcze bardziej gładkiej skóry.

Zobacz również: Fotodepilacja – co się za tym kryje?

Jak działa peeling solny?

Peeling solny wykazuje właściwości oczyszczające, przeciwzapalne, odprężające, antyseptyczne oraz pobudzające. Jego regularne stosowanie stymuluje krążenie krwi, jednocześnie dotleniając i odżywiając komórki skóry. Dzięki temu skóra staje się gładka, miękka w dotyku i rozjaśniona. Stosowanie peelingu solnego spowalnia procesy starzenia się skóry oraz odblokowuje pory skórne zapobiegając powstawaniu wykwitów pod postacią zaskórników oraz zapalnych krost.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dodatkowo kosmetyk ten dostarcza skórze niezbędnych składników mineralnych takich jak potas, chrom, magnez, cynk, żelazo, wapń, co jednocześnie odżywia skórę. Pobudza również produkcję nowego kolagenu i elastyny.

Stosowanie peelingu na bazie soli zalecane jest w szczególności na okolice takie jak uda czy pośladki ze względu na swoje właściwości antycellulitowe. Sól wspomaga także leczenie problemów skórnych jak zapalenie mieszków włosowych czy wrastanie włosów.

Zobacz również: Skuteczne sposoby na cellulit.

Peeling solny to także świetny zabieg pielęgnacyjny stóp pozwalający pozbyć nadmiernego rogowacenia, które gromadzi się na podeszwie. Dodatkowo masaż stóp przy użyciu tego rodzaju kosmetyku przyjemnie relaksuje, działa kojąco i odświeżająco.

Domowy peeling solny

Składniki

Przygotowanie

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, aż powstanie jednolita masa.

Stosowanie

Peeling w niedużej ilości należy nanieść na lekko zwilżoną skórę nóg i wykonać kilkuminutowy masaż. Miejscom bardziej zrogowaciałym takim jak pięty, kolana, łokcie należy poświęcić nieco więcej uwagi. Spłukać letnią wodą. Peeling solny zaleca się stosować 1-2 razy w tygodniu, przez około 5-10 minut.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *