
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Mgiełka do włosów to preparat, którego zadaniem jest pielęgnacja zniszczonych końcówek włosów jak i utrzymanie ich we właściwej kondycji. Mimo że dostępność tego rodzaju kosmetyków jest bardzo szeroka, mgiełkę do włosów można wykonać również samodzielnie w domu.
Mgiełka do włosów to kosmetyk, z którego można korzystać przez cały rok, ponieważ łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne i stylizacyjne.
Zwykle występuje w formie sprayu, który charakteryzuje się działaniem odżywczym jak i typowo pielęgnacyjnym. W jej składzie znaleźć można między innymi ekstrakty roślinne, olejki oraz filtry UV. Ze względu na szerokie spektrum działa wyróżnia się wiele rodzajów mgiełek do włosów.
Poprawia kondycję włosów wpływając na przyspieszenie procesów ich regeneracji. Stanowi doskonałe uzupełnienie kosmetyków w postaci odżywek oraz masek do włosów. Charakteryzuje się lekką konsystencją, dzięki czemu ich nie obciąża. Dodatkowym plusem jest możliwość jej częstego stosowania, nawet kila razy dziennie.
Jej zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem ciepła, które pochodzi z suszarki, prostownicy, a także lokówki. Jej stosowanie zapewnia większą objętość włosów, a zarazem gwarantuje ich lekkość.
Mgiełka pogłębia kolor włosów, a dodatkowo chroni kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Wyrównuje proces wydzielania sebum skóry jednocześnie zmniejszając pracę gruczołów łojowych. Tego rodzaju mgiełki zaleca się stosować szczególnie w miesiącach jesiennych oraz zimowych, ponieważ właśnie wtedy włosy wydzielają większą ilość łoju, w wyniku częstego noszenia czapek oraz działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg).
Mgiełki zapachowe to doskonały kosmetyk przeznaczony do stosowania głównie latem. Stanowią bowiem alternatywę m.in. dla perfum, które w połączeniu ze słońcem mogą być przyczyną powstawania przebarwień lub odbarwień w strukturze włosa.
Przede wszystkim nadaje blask włosom, a także pogłębia ich kolor zapewniając im zdrowy i naturalny wygląd.
Wykazuje wszechstronne działanie. Z tego względu może być stosowana również na twarz oraz resztę ciała. Jej działanie opiera się na właściwościach odświeżających i chłodzących.
Mgiełkę do włosów można wykonać również samodzielnie.
Składniki
Przygotowanie
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Mgiełkę można aplikować zarówno na mokre jak i suche włosy.
![]() |
Mgiełka kolagenowa do włosów
Mgiełka kolagenowa zawiera wyłącznie naturalny kolagen. Jest to czynna forma przeznaczona do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Mocno odżywia, regeneruje i sprawia, włosy stają się gęstsze. Zastosowanie unikalnej formuły mgiełki kolagenowej sprawia, że ... Zobacz więcej... |
Zapisz się do newslettera!
Jakie zastosowanie może mieć olej arganowy na włosy?
Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?
Najpopularniejsze w Zdrowie
Zostań z nami
Polecane artykuły