Mgiełka do włosów – właściwości pielęgnacyjne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mgiełka do włosów to preparat, którego zadaniem jest pielęgnacja zniszczonych końcówek włosów jak i utrzymanie ich we właściwej kondycji. Mimo że dostępność tego rodzaju kosmetyków jest bardzo szeroka, mgiełkę do włosów można wykonać również samodzielnie w domu.

Mgiełka do włosów - właściwości pielęgnacyjne

Mgiełka do włosów to kosmetyk, z którego można korzystać przez cały rok, ponieważ łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne i stylizacyjne.

Jak działa mgiełka do włosów?

Zwykle występuje w formie sprayu, który charakteryzuje się działaniem odżywczym jak i typowo pielęgnacyjnym. W jej składzie znaleźć można między innymi ekstrakty roślinne, olejki oraz filtry UV. Ze względu na szerokie spektrum działa wyróżnia się wiele rodzajów mgiełek do włosów.

1. Mgiełka nawilżająca.

Poprawia kondycję włosów wpływając na przyspieszenie procesów ich regeneracji. Stanowi doskonałe uzupełnienie kosmetyków w postaci odżywek oraz masek do włosów. Charakteryzuje się lekką konsystencją, dzięki czemu ich nie obciąża. Dodatkowym plusem jest możliwość jej częstego stosowania, nawet kila razy dziennie.

2. Mgiełka do włosów termoochronna.

Jej zadaniem jest ochrona przed szkodliwym działaniem ciepła, które pochodzi z suszarki, prostownicy, a także lokówki. Jej stosowanie zapewnia większą objętość włosów, a zarazem gwarantuje ich lekkość.

3. Do włosów farbowanych.

Mgiełka pogłębia kolor włosów, a dodatkowo chroni kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni UV.

4. Mgiełka do włosów przetłuszczających się.

Wyrównuje proces wydzielania sebum skóry jednocześnie zmniejszając pracę gruczołów łojowych. Tego rodzaju mgiełki zaleca się stosować szczególnie w miesiącach jesiennych oraz zimowych, ponieważ właśnie wtedy włosy wydzielają większą ilość łoju, w wyniku częstego noszenia czapek oraz działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg).

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

5. Zapachowa.

Mgiełki zapachowe to doskonały kosmetyk przeznaczony do stosowania głównie latem. Stanowią bowiem alternatywę m.in. dla perfum, które w połączeniu ze słońcem mogą być przyczyną powstawania przebarwień lub odbarwień w strukturze włosa.

6. Nabłyszczająca.

Przede wszystkim nadaje blask włosom, a także pogłębia ich kolor zapewniając im zdrowy i naturalny wygląd.

7. Mgiełka do włosów uniwersalna.

Wykazuje wszechstronne działanie. Z tego względu może być stosowana również na twarz oraz resztę ciała. Jej działanie opiera się na właściwościach odświeżających i chłodzących.

Domowa mgiełka do włosów

Mgiełkę do włosów można wykonać również samodzielnie.

Składniki

 

Przygotowanie

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i przelać do butelki z atomizerem. Mgiełkę można aplikować zarówno na mokre jak i suche włosy.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *