Laserowe usuwanie tatuażu – przebieg i efekty

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Dzięki tej metodzie z powierzchni ciała można usunąć niemalże każdy rodzaj tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu - przebieg i efekty

Jeszcze kilka lat temu usuwanie tatuażu było nie lada wyzwaniem, ponieważ wymagało interwencji chirurgicznej i wiązało się pozostawieniem nieestetycznych blizn. Dziś, przy mocno rozwiniętej technologii laserowej w kosmetologii można usunąć tatuaż w sposób nieinwazyjny. Zabiegom chirurgicznym poddawane są tylko te tatuaże, których barwnik nie poddaje się działaniu wiązki lasera.

Laserowe usuwanie tatuażu – działanie

Tatuaż to wprowadzone do organizmu człowieka ciało obce – barwnik, który lokalizowany jest pod naskórkową warstwą skóry. Musi być wprowadzony na tyle głęboko, aby nie został złuszczony wraz z martwym naskórkiem. Aby tatuaż był trwały stosuje się do jego wykonania barwniki, zawierające w sobie metale ciężkie, które odporne są na działanie czynników fizjologicznych.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu polega na poddawaniu konkretnej powierzchni skóry działaniu serii impulsów świetlnych. Zadaniem wiązki laserowej jest rozbicie barwnika znajdującego się w skórze, który następnie usuwany jest z organizmu poprzez układ immunologiczny. Zabieg trwa od około 5 do 40 minut w zależności od tego z jakim tatuażem mamy do czynienia. Po naświetlaniu wiązką światła, na skórę zostaje nałożony opatrunek ochronny, po czym pacjent może wrócić do domu. Rekonwalescencja po zabiegowa nie jest wymagana, w związku z tym od razu można powrócić do codziennej aktywności.

Skuteczność zabiegu zależy od:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
 • rodzaju skóry;
 • miejsca występowania tatuażu;
 • powierzchni tatuażu;
 • głębokości barwnika.

Zabieg nie jest bolesny, jednak wiąże się z odczuwaniem lekkiego dyskomfortu. Po zabiegu na skórze widoczne jest zaczerwienienie, może wystąpić także świąd oraz niewielkie strupki.

Laserowe usuwanie tatuażu – zalecenia przed i po

Wykonanie laserowego usuwania tatuażu wymaga dokładnego przygotowania skóry. Dlatego konieczne jest, aby:

 • zrezygnować z eksponowania skóry objętej tatuażem na działanie promieni UV – minimum 4 tygodnie przed przyjściem na zabieg;
 • unikać peelingów chemicznych oraz mechanicznych minimum tydzień przed zabiegiem;
 • unikać depilacji włosów około tydzień przed zabiegiem;
 • ogolić włosy w miejscu tatuażu dzień przed zabiegiem.

Po wykonaniu zabiegu należy:

 • unikać moczenia miejsca poddanego zabiegowi przez kolejne 2-3 dni;
 • unikać natłuszczania miejsca, które zostało poddane naświetlaniu;
 • stosować krem z filtrem o faktorze nie mniejszym niż 30 SPF;
 • należy ograniczać wysiłek fizyczny, aby móc zmniejszyć aktywność gruczołów potowych;
 • unikać drapania strupków.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Zabieg laserowego usuwania tatuażu powinien być rozpoczęty konsultacją oraz wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań, do których należą:

Decydując się na metodę laserowego usuwania tatuażu należy wiedzieć o ewentualnych skutkach ubocznych, które mogą wystąpić. Należą do nich:

Efekty laserowego usuwania tatuażu

Efekty usuwania tatuażu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak, aby zniwelować go całkowicie należy wykonać serię zabiegów, która obejmuje 6-8 powtórzeń wykonywanych co 4-6 tygodni.

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Cena zabiegu zależna jest od wielkości tatuażu. Koszt ten warunkuje także jego rodzaj. Cena usuwania czarnych tatuaży waha się w granicach od 150 do 1000 zł, z kolei kolorowych od 200 do 1200 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

3 Responses

 1. Właśnie dlatego trzeba się sto razy zastanowić czy chce się tego tatuażu. Często pojawia się biały ślad jego usunięciu, tak słyszałam.

 2. Dokładnie, zgadzam się z Justyną – sto razy się zastanów, czy tatuaż to nie widzimisię lub natchnienie chwili.

 3. Kiedys bardzo chcialem tatuaz ale wlasnie gdyby mi sie odwidzialo po zrobieniu to nawet po usuwaniu chyba bylyby slady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *