Kwas hialuronowy – skutki uboczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kwas hialuronowy mimo że po zabiegu może wywołać skutki uboczne, to jego wykorzystanie w dermatologii i medycynie estetycznej staje się obecnie coraz bardziej powszechne. Oprócz poprawy urody iniekcjami na bazie tego związku, coraz częściej lekarze specjaliści mają do zaoferowania swoim pacjentom zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych aparatur i urządzeń. Warto jednak pamiętać, że chęć poprawienia swojego wyglądu zarówno kwasem hialuronowym jak i innymi rodzajami zabiegów może wywołać niepożądane efekty, o których należy wiedzieć. Dziś przedstawiamy jakie są ciemne strony korzystania z zabiegów wypełniania kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy – skutki uboczne

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Jego główną rolą jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, a co za tym idzie warunkowanie jej elastyczności i jędrności. Niestety poziom kwasu hialuronowego w organizmie nie jest stały. Jego ilość wraz z wiekiem zmniejsza się. Wówczas zaczynają pojawiać się zmarszczki zaś skóra traci sprężystość.

W takiej sytuacji rozwiązaniem mogą być np. zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji w głąb skóry przy pomocy igły lub kaniuli. Celem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek oraz poprawienie jędrności i elastyczności skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jednak czy tego rodzaju zabiegi są w pełni bezpieczne i nie niosą za sobą żadnych skutków ubocznych?

Zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej należą do zabiegów inwazyjnych i wykonywanie ich niesie za sobą konsekwencje. Wiążą się one z wystąpieniem niepożądanych skutków ubocznych. Nie jest jednak powiedziane, że występują u każdego. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak warto wiedzieć o możliwości ich wystąpienia.

Kwas hialuronowy – skutki uboczne

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę może wywołać działania niepożądane, do których należą:

Do rzadkich skutków ubocznych zalicza się:

Mimo że skutków ubocznych kwasu hialuronowego jest wiele, nie stanowią one zagrożenia dla życia pacjenta. Najczęstsze skutki uboczne kwasu hialuronowego wiążą się zwykle z reakcją skóry na podaną substancją. Nie utrzymują się długo i znikają w przeciągu kilku godzin. Mimo to warto w momencie kiedy pojawiają się jakiekolwiek objawy niepożądane zgłosić się do lekarza specjalisty, aby zbadał stan i zalecił odpowiednie postępowanie.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

6 odpowiedzi

  1. Czyli te skutki uboczne są tylko chwilowe? Zastanawiam się właśnie nad zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

  2. Ludzie w pogoni za ideałami zrobią wszystko, nie bacząc na skutki uboczne. Absolutnie nie oceniam i nie krytykuję, ponieważ każdy powinien robić to co jest zgodne z jego poglądami, lecz czasem warto na chwilę się zatrzymać i przemyśleć czy na prawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *