Kręcone włosy – pielęgnacja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Jej całkowity brak lub niewłaściwe postępowanie może prowadzić do ich przesuszenia się, łamliwości i szorstkości. Posiadaczki kręconych włosów często skarżą się również na ich puszenie się. Jak zatem pielęgnować tego rodzaju włosy?

Kręcone włosy - pielęgnacja

Kręcone włosy – pielęgnacja

Kręcone włosy to dla jednych kobiet marzenie, dla innych utrapienie. Wszystko dlatego, że często dochodzi do ich puszenia się na końcach, z kolei u nasady stają się oklapnięte. Często włosy kręcone trudno się układają, szybko ulegają przesuszeniu i łamią się. Jak temu zapobiegać? Jak pielęgnować włosy kręcone?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Mycie włosów.

Podczas mycia należy pamiętać, że włosy kręcone są równocześnie delikatne i wrażliwe. Dotyczy to więc zarówno sposobu ich mycia oraz kosmetyków jakich w tym celu używamy. Decydując się na zakup szamponu do włosów kręconych wybierajmy te o lekkiej konsystencji oraz na bazie ekstraktów roślinnych. Posiadaczkom tego rodzaju włosów zalecane jest stosowanie także szamponów dla dzieci i niemowląt. Takie kosmetyki można stosować nawet codziennie. Podczas mycia włosów pamiętajmy, aby kosmetyk spłukiwać dokładnie i zawsze letnią wodą. Wówczas mamy pewność, że łuski włosa zostały zamknięte.

2. Odżywianie włosów.

Odżywianie oraz nawilżanie włosów kręconych to podstawowy element ich pielęgnacji. Bez tych czynności szybko staną się suche, zaczną się łamać oraz kruszyć. Ponadto zaczną się puszyć, a ich skręt nie będzie tak wyraźny. W celu odżywiania włosów kręconych warto decydować się na odżywki z emolientami, które natłuszczą włosy oraz ochronią je przed puszeniem się. Odżywienie można wykonać również przy użyciu masek, dzięki którym włosy będą lśniące i zdrowe.

3. Olejowanie włosów.

Olejowanie włosów to równie ważny element, ponieważ loki zwykle posiadają skłonność do przesuszania się. Warto więc nakładać tego rodzaju preparaty na około 2 godziny. Można w tym celu wykorzystać olej ze słodkich migdałów, olej kokosowy, olej z czarnego kminku czy nawet popularną oliwę z oliwek.

4. Stylizacja włosów.

Stylizacja włosów kręconych nie należy do najprostszych zadań. W tym celu można wykorzystać m.in. kremy lub pianki. Podczas stylizacji należy oddzielać ich pasma, a następnie nakładać na nie wybrany kosmetyk. Warto również pozwolić włosom wyschnąć w naturalny sposób. Jeśli jednak nie mamy na to czasu, można zastosować suszarkę z dyfuzorem oraz drewniany grzebień z szerokim rozstawem zębów. Podczas stylizacji stosowanie pianki do włosów zapewni im większą objętość, a także długotrwały skręt włosa, a także dodaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *