Jedwab do włosów – zalety stosowania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jedwab do włosów to kosmetyk, którego skład bazuje na naturalnych proteinach jedwabiu. Jego głównym zadaniem jest wygładzenie struktury niesfornych włosów, zapobieganie ich puszeniu się oraz nadanie im naturalnego blasku. Jedwab posiada wiele innych zalet, dla których warto posiadać go we własnej kosmetyczce.

Jedwab do włosów - zalety stosowania

Czym jest jedwab do włosów?

Jedwab to preparat kosmetyczny stosowany w pielęgnacji włosów i zaliczany jest do tzw:

  • kondycjonerów – produkty zawierające związki aktywne, które działają na powierzchni włosa poprawiając ich kondycję. Należy zaznaczyć, że wykazują efekt doraźny, a rezultaty ich stosowania utrzymują się do czasu kolejnego umycia włosów;
  • preparatów regenerujących – poprawiają kondycję włosów na dłuższy czas. Obecne w nich substancje wnikają w głąb struktury włosa (wchodzą w cement międzykomórkowy, łańcuchy keratynowe oraz związki uszczelniające w ich korze);
  • preparatów ochronnych – ich działanie odbywa się jedynie na powierzchni struktury włosa, natomiast obecne w nich substancje aktywne wchodzą w łuski wytwarzając ochronny film izolujący kosmyki od szkodliwych czynników zewnętrznych np. promieniowania UV czy wolnych rodników.

Jak działa jedwab do włosów?

Stosowanie jedwabiu przynosi wiele korzyści naszym włosom. Przede wszystkim rozpuszczalne białko, jakim jest jedwab, natłuszcza włosy oraz tworzy na ich powierzchni ochronny film zabezpieczający łuski przed działaniem szkodliwych rodników oraz czynników atmosferycznych. Odżywia włosy, gwarantuje im właściwy poziom nawilżenia oraz uzupełnia ubytki w ich wewnętrznej strukturze. Dodatkowo wpływa pozytywnie na pracę gruczołów łojowych, wykazuje właściwości keratolityczne oraz przeciwłupieżowe. Chroni włosy przed elektryzowaniem się oraz puszeniem.

Regularne stosowanie jedwabiu wpływa na kondycję włosów, dzięki temu stają się mocniejsze, miękkie w dotyku, bardziej elastyczne oraz pełne blasku od nasady, aż po same końce.

Efekt stosowania jedwabiu zauważalny jest również w mniejszym plątaniu się włosów oraz łatwiejszym ich rozczesywaniu. Włosy wolniej się starzeją i nie łamią się.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rodzaje jedwabiu do włosów

Jedwab przeznaczony jest przede wszystkim do pielęgnacji włosów rozdwojonych, słabych, łamliwych suchych oraz zniszczonych. Zwykle kosmetyk występuje po postacią serum, sprayu oraz płynu. Stanowi również składnik szamponów, a także odżywek do włosów.

Ciekawostka

Produkcja jedwabiu to bardzo czasochłonny proces. Swoje zbawienne właściwości wykazuje dzięki dwóm składnikom białkowym jakim jest fibroina (główny składnik włókien jedwabiu) oraz serycyna (tzw. klej jedwabny). Oba te związki wykazują ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku jaki posiadają włosy, w związku z tym jedwab mocno przylega do powierzchni kosmyków. Skład jedwabiu może być wzbogacany dodatkowymi związkami np. olejem arganowym. Dodatkowo stanowi źródło witaminy A, E oraz witaminy B5.

Czy jedwab może nam szkodzić?

Stosowanie jedwabiu nie może zaszkodzić włosom w żaden sposób, może jednak wywołać niepożądane skutki uboczne. Jego zbyt częste stosowanie może przyczynić się do tzw. depozytów czyli odkładania się na włosach składników preparatów pielęgnacyjnych. Efektem tego są włosy ciężkie, wiotkie i nie utrzymujące swego kształtu. Korzystanie z jedwabiu nie jest polecane osobom o włosach z tendencją do przetłuszczania się.

Jak stosować jedwab?

Jak nakładać jedwab na włosy? Na świeżo umyte włosy należy nanieść odrobinę preparatu, a następnie rozprowadzić go na całą ich długość, rozpoczynając od nasady, kończąc na samych końcach. Jedwab w niewielkiej ilości należy rozprowadzić na dłoniach, a następnie ruchem głaszczącym zaaplikować na włosy. Jeśli Twoje kosmyki szybko się przetłuszczają produkt zaleca się nakładać od połowy ich długości. Jedwab można stosować zarówno na włosy umyte (mokre) jak i wysuszone.

Wskazówka

Jedwab do włosów to mocno skoncentrowany i bardzo wydajny preparat stworzony do pielęgnacji włosów. Warto jednak, co pewien czas wykonywać przerwę od jego stosowania, ponieważ włosy nieustannie poddawane jego działaniu mogą ulec nadmiernemu przesuszeniu.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *