Jak się nie malować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak się nie malować? Należy podkreślić, że dla niektórych kobiet codzienny makijaż jest wyzwaniem. Jego wykonanie zależy również od doboru kosmetyków oraz umiejętności ich aplikacji. Mimo że makijaż zawsze staramy się wykonać jak najlepiej potrafimy często popelniamy błędy świadomie lub mniej świadomie.

Jak się nie malować?

Codzienny makijaż to nie lada wyzwanie. Właściwie wykonany podkreśla atuty urody, a także tuszuje jej niedoskonałości. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik powiększa usta, oczy, a także zmniejsza nos i wyszczupla rysy twarzy. Niewłaściwe zastosowanie kosmetyków kolorowych może z kolei spowodować odwrotny skutek. Poznajmy najczęstsze błędy makijażowe.

Zobacz również: Makijaż dzienny – podstawowe zasady.

1. Zbyt duża ilość kosmetyków.

Często dzieje się tak, że ze względu na chęć posiadania nienaruszonego makijażu kobiety aplikują zbyt dużą ilość kosmetyków. Uważają bowiem, że dzięki temu niedoskonałości skóry staną się mniej widoczne, a cera przestanie wydzielać nadmierną ilość sebum. Wynik końcowy jednak jest daleki od ideału, ponieważ potęguje on efekt tak zwanej maski. Dodatkowo skóra obciążona nadmierną ilością podkładu staje się przesuszona i marszczy się co przekłada się na jej starszy i zmęczony wygląd.

2. Posklejane rzęsy.

Nieestetyczne, posklejane rzęsy stają się automatycznie zaniedbane. Aplikowanie na nie zbyt dużych ilości tuszu osłabia ich strukturę, przez co znacznie szybciej tracą objętość, a efekcie końcowym wypadają. W celu uzyskania estetycznego i naturalnego wyglądu warto postawić na klasyczne tusze oraz umiarkowaną ich ilość na rzęsach.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Zbyt wyraźne brwi.

Brwi powinny w sposób naturalny podkreślać kobiecą urodę. Niekiedy zdarza się, że zbyt wyraźna ich stylizacja wywołuje odwrotny efekt. Najczęstszym błędem jest stosowanie zbyt intensywnych kosmetyków do stylizacji brwi, a także sposób nadawania im kształtu (zbyt cienkie oraz byt grube brwi nadają karykaturalny efekt wizualny).

4. Zły odcień podkładu.

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy błędów makijażowych jest niedopasowany odcień podkładu do koloru skóry. Kobiety zwykle decydują się na ciemniejsze odcienie podkładów, co sprawia, że skóra ich zyskuje wręcz pomarańczowy odcień.

5. Źle nałożony róż.

Właściwie nałożony róż stanowi pewnego rodzaju kropkę nad i w makijażu dziennym. Kosmetyk ten dopełnia go w 100%, podkreśla kości policzkowe oraz dodaje cerze blasku i świeżości. Wiele kobiet nakłada go w sposób, który dodaje im lat. Zbyt duża ilość różu również nie jest najlepszym pomysłem. W większości przypadków wystarczy tylko jedno pociągnięciem pędzlem. W przypadku doboru koloru różu warto wybrać, taki który nie będzie wchodził w interakcję z kolorem ust.

6. Zbyt dużo rozświetlacza.

Ilość rozświetlacza w makijażu codziennym w dużej mierze jest kwestią gustu. Mimo to w niektórych przypadkach jego ilość jest stanowczo zbyt duża. Jeśli na skórze występują wykwity lub nierówności, nadmierna ilość rozświetlacza może uwydatnić niedoskonałości cery.

7. Nieodpowiednie nałożenie cieni do powiek.

W niektórych sytuacjach cienie do powiek mogą być sprzymierzeńcem kobiety, w niektórych przekleństwem. Wszystko zależy od ich koloru oraz sposobu aplikacji. Osoby, które nakładają cienie w dużych ilościach dodają sobie lat, a także optycznie pomniejszają oczy.

8. Brak cienia na dolnej powiece.

Nałożenie cieni wyłącznie na górną powiekę sprawia, że oczy stają się mniejsze i wyglądają na bardziej zmęczone. Aplikacja na dolną powiekę przyczynia się do trójwymiarowości oka, a także nadaje głębię spojrzeniu. Jeśli mamy na celu optyczne powiększenie oczu, warto zastosować cienie na dolną powiekę delikatnie je blendując.

Podsumowanie

Chcąc uniknąć makijażowych błędów warto wybierać dobrej jakości kosmetyki, a także zadbać o właściwą technikę ich nakładania. Wówczas codzienny makijaż będzie wyglądał naturalnie, a Ty nabierzesz pewności siebie.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *