Jak dbać o szyję i dekolt?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak dbać o szyję i dekolt? To pytanie, które często zadajemy sobie w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Wielokrotnie zdarza się, że okolica szyi i dekoltu jest zaniedbywana, przez co traci swoje nawilżenie, a co za tym idzie dobry wygląd. Aby zahamować proces utraty jędrności, powstawania zmarszczek oraz przebarwień warto pamiętać o stosowaniu masaży, ćwiczeń oraz odpowiednich kosmetyków.

Jak dbać o szyję i dekolt?

Skóra szyi i dekoltu

Pierwsze niechciane oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek mogą pojawić się już przed ukończeniem 30 roku życia. Dlatego też tak ważna jest codzienna dbałość o tę okolicę ciała. Wszystko dlatego, że zarówno skóra szyi jak i dekoltu jest znacznie cieńsza niż w obrębie twarzy. Niewielka ilość włókien kolagenowych, która tu występuje sprawia, że przy niewłaściwej pielęgnacji lub jej zupełnym braku naskórek szybko traci jędrność i starzeje się. Ponadto ograniczona ilość gruczołów łojowych w obrębie szyi i dekoltu warunkuje słabe zatrzymanie wilgoci w skórze. W związku z tym brak konkretnych czynności pielęgnacyjnych sprzyja pogorszeniu jej kondycji. Aby temu zapobiec warto działać profilaktycznie.

Jak dbać o szyję i dekolt?

Aby pielęgnacja skóry szyi i dekoltu przebiegała w sposób prawidłowy należy właściwie dobrać do niej kosmetyki. Nie musi być to jednak wyzwanie. Dobrym rozwiązaniem będą te same preparaty, które stosujemy w przypadku pielęgnacji twarzy (mleczko, tonik, płyn micelarny). Po oczyszczeniu, skórę należy przemyć letnią wodą, która przyczyni się do poprawy krążenia krwi i wpłynie na poprawę jej jędrności. Na koniec nie można zapomnieć o tonizacji.

Bardzo ważne jest wykonywanie peelingu, co najmniej raz w tygodniu. Jeśli skóra jest wrażliwa lub wykazuje skłonność do rozszerzania się lub pękania naczynek, warto skorzystać z peelingu enzymatycznego. Regularne złuszczanie przyczyni się nie tylko do odnowy skóry. Sprawi, że stanie się ona gładka, rozjaśniona, a składniki kosmetyków będą znacznie łatwiej absorbowane przez naskórek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po wykonaniu peelingu zaleca się aplikację serum lub też serum i maski odpowiednio dostosowanej do rodzaju skóry. Dość uniwersalnym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów o działaniu nawilżającym oraz odżywczym.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji skóry szyi i dekoltu jest aplikacja kremu i wykonanie na nim masażu. Zwykle przeprowadza się go przy użyciu opuszków palców. Masaż należy rozpocząć od dekoltu, przechodząc na okolicę szyi i twarzy ruchami głaskania, rozcierania, ugniatania i oklepywania. Ostatnim etapem zabiegu jest ponowny ruch głaskania stosowany w celu wyciszenia i uspokojenia pobudzonych tkanek.

W pielęgnacji skóry szyi i dekoltu zaleca się także wykonywanie ćwiczeń, które polegają na przechylaniu głowy w prawą i lewą stronę, skłanianiu głowy w przód oraz w tył, a także wykonywaniu okrężnych ruchów głową.

Czego unikać w pielęgnacji skóry szyi i dekoltu?

Do głównych błędów pielęgnacyjnych skóry szyi i dekoltu należy brak lub niestaranne stosowanie kremu. Mowa tu o niewłaściwym kierunku wykonywania ruchów podczas jego aplikacji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ruchy dłoni powinny odbywać się zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni. W przypadku dekoltu na boki, w przypadku szyi od dołu do góry. Ta sama zasada dotyczy również twarzy.

Innym równie istotnym błędem pielęgnacyjnym jest:

  • brak stosowania ochrony przeciwsłonecznej;
  • spryskiwanie szyi i dekoltu perfumami na bazie alkoholu;
  • brak stosowania kremów o działaniu odżywczym.

Podsumowanie

Pielęgnacja to codzienny rytuał, który powinien być traktowany w sposób holistyczny. Oznacza to, że dbając o skórę twarzy powinniśmy pamiętać również o miejscach tj. szyja czy dekolt. Należy zaznaczyć, że proces starzenia się jest zjawiskiem nieuniknionym, jednak stosowanie regularnej i właściwiej pielęgnacji ciała może w dużym stopniu spowolnić zjawisko powstawania zmarszczek oraz utraty jędrności naskórka.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *