Farbowanie włosów – co należy wiedzieć?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Farbowanie włosów uważa się za szybki i łatwy zabieg . W większości przypadków jest to jednak proces nieco bardziej złożony. Jeśli więc wykonywanie koloryzacji w domu jest nie jest na tyle atrakcyjne, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Farbowanie włosów - co należy wiedzieć?

Próba uczuleniowa

Próba uczuleniowa jest konieczna przed każdą koloryzacją, nawet jeśli za każdym razem stosuje się ten sam rodzaj farby. Dwa dni przed planowaną zmianą koloru warto więc wykonać próbę uczuleniową. Polega ona na nałożeniu odrobiny rozrobionej farby na skórę w dole łokciowym. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jej w tym miejscu, ponieważ skóra jest tu cienka i wrażliwa. Farbę pozostawia się na skórze przez około piętnaście minut, następnie dokładnie spłukuje. Jeśli przez 48 godzin na jej powierzchni nie będzie zauważalne zaczerwienienie czy pieczenie, można bez obaw nałożyć farbę na włosy.

Farbowanie włosów o mieszanym składzie

Jeśli za każdym razem stosuje się farbę innej firmy lub farby ziołowe wówczas należy odczekać aż włosy na nowo odrosną po koloryzacji. Jeśli składniki farb zaczną mieszać się na włosach, może dojść do uszkodzenia ich struktury, a w efekcie spowodować ich osłabienie oraz zwiększoną łamliwość. W przypadku kiedy koloryzację włosów rozpocznie się zbyt wcześnie, a więc w momencie kiedy stara farba nadal utrzymuje się na włosach wówczas nowy kolor może nie „złapać” i w efekcie spowodować nieudane farbowanie.

Farbowanie włosów – co warto wiedzieć?

Decydując się na koloryzację włosów warto zapoznać się z ważnymi zasadami dotyczącymi tego tematu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Przed farbowaniem nie myj włosów.

Niemycie włosów przed koloryzacją chroni je przed uszkodzeniami. Dzieje się tak dlatego, że tworzy się na nich warstwa lipidowa, która ochroni włosy przed związkami chemicznymi znajdującymi się w tego rodzaju produktach. Dlatego przed koloryzacją warto nie myć włosów nawet przez kilka dni. Pomoże to utrzymać je w doskonałej kondycji, nawet po zabiegu koloryzacji.

2. Trzymaj się wyznaczonego czasu.

Czas koloryzacji rozpoczyna się od momentu nałożenia farby na włosy. W zależności od potrzeb oraz zaleceń producenta, czas ten może się być dłuższy bądź krótszy. Przed rozpoczęciem farbowania warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania kosmetyku. Tam znajdują się wszelkie informację na temat tego jak długo należy trzymać farbę na włosach, aby uzyskać oczekiwany efekt. Nie zaleca się utrzymywania farby zbyt krótko, ponieważ koloryzacja może okazać się zbyt słaba. Nie można również wydłużać czasu farbowania, ponieważ włosy zostaną zniszczone, przesuszone, a skóra głowy podrażniona. Jeżeli w trakcie trzymania farby na włosach będzie odczuwalne pieczenie, wówczas należy jak najszybciej zmyć produkt.

3. Na pierwsze farbowanie włosów udaj się do fryzjera.

W przypadku pierwszej próby farbowania włosów warto wybrać się do specjalisty. Podczas wizyty u fryzjera można zasięgnąć informacji na temat tego jak powinna wyglądać koloryzacja w domu, jakich rzeczy nie należy wykonywać, a o czym warto pamiętać. Warto również zwrócić uwagę na pracę fryzjera. To zdecydowanie ułatwi wykonanie kolejnej koloryzacji samodzielnie w domu.

4. Wybieraj farby dostosowane do twoich włosów.

Nie wszystkie włosy potrzebują farb silnych, dających długotrwałe efekty. Jedynie włosy grube i ciemne potrzebują tak silnej koloryzacji. Jeżeli jesteś posiadaczką włosów jasnych i cienkich, możesz wybrać szamponetki lub szampony koloryzujące. Ich działanie może nie przyniesie tak długotrwałych efektów jak typowa farba, jednak plusem ich jest fakt, że nie niszczą włosów w tak znacznym stopniu.

5. Nie zapomnij o odżywieniu włosów.

Po farbowaniu włosy potrzebują odżywienia, aby nie ulec silnemu zniszczeniu. W związku z tym po wykonanej koloryzacji należy zadbać o ich kondycję poprzez wykonywanie domowych maseczek na włosy.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

  1. Najczęściej farbuję włosy w domu. ostatnio jedna farbą i z reguły przetrzymam farbę na włosach, bo czymś się zajmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *