Enzymy w redukcji cellulitu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Enzymy w redukcji cellulitu to jedna z wielu metod pozwalających usunąć objawy pomarańczowej skórki. Do najbardziej skutecznych zalicza się hialuronidaza oraz kolagenaza.

Enzymy w redukcji cellulitu

Enzymy w redukcji cellulitu

Współczesna kosmetologia oferuje wiele sposobów redukcji cellulitu. Wśród nich znajduje się terapia enzymami – hialuronizadą oraz kolagenazą.

1. Hialuronidaza.

Hialuronidaza jest enzymem, który stosowany jest od ponad 60 lat w kierunku jakim jest medycyna. Odpowiedzialny jest za enzymatyczną degradację glikozaminoglikanów, ponadto hydrolizuje kwas hialuronowy, niszczy wiązania beta przyczyniając się do wzrostu przepuszczalności skóry i tkanki łącznej. Hialuronidaza produkowana jest przez niektóre ludzkie komórki. Znajduje się również w zwierzęcym jadzie.

Hialuronidaza posiada możliwość rozpuszczania podskórnych guzków, a także jest w stanie korygować nadmierne ilości podanego wypełniacza. Podawana jest iniekcyjnie przy pomocy cienkiej igły.

Powikłania

Po podaniu hialuronidazy mogą pojawić się siniaki lub obrzęk. Do innych nieco rzadziej występujących skutków ubocznych należy kaszel, trudności w połykaniu, przyspieszona akcja serca, wysypka, rumień, niedociśnienie, drgawki, zawroty głowy, dreszcze, nudności, wymioty, wstrząs anafilaktyczny oraz zgon.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Uwaga!

W przypadku jakichkolwiek powikłań po podaniu hialuronidazy należy natychmiast skontaktować się z osobą przeprowadzającą zabieg.

Wskazania

Hialuronidaza znalazła zastosowanie szczególnie w przypadku:

  • nieoczekiwanego przemieszczania się wypełniacza;
  • nietolerancji organizmu na podanie kwasu hialuronowego;
  • obrzęku, który powstał na skutek zatrzymania się wody w miejscu podania wypełniacza;
  • podania nadmiernej ilości kwasu hialuronowego;
  • cellulitu;
  • wystąpienia grudek lub innych nierówności po podaniu kwasu hialuronowego.

2. Kolagenaza.

Kolagenazy to cząsteczki, które wykazują wszechstronne działanie, ze względu na znaczną liczbę procesów w jakich biorą udział w organizmie człowieka. Są to enzymy, które wykazują zdolność do rozbijania wiązań peptydowych kolagenu. Związki te należą do rodziny metaloproteinaz macierzy i biorą udział w procesach fizjologicznych, które warunkują jego integralność.

Podobnie jak hialuronidaza stanowi rozwiązanie w celu redukcji występujących zwłóknień w postaci guzów przy zaawansowanym stopniu cellulitu.

Należy podkreślić, że kolagenaza posiada możliwość rozpuszczania kolagenu obecnego w skórze. W związku z tym technika jej podawania wymaga dużej precyzji oraz skupienia.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *