Demakijaż oczu to ważny element codziennej pielęgnacji twarzy i niezależnie od tego czy odczuwamy wieczorne zmęczenie należy bezwzględnie pozbyć się z nich całodziennego makijażu. W innym przypadku może to przyczynić się do infekcji gałki ocznej oraz szybszego procesu starzenia się jej okolicy.
Demakijaż oczu
Demakijaż oczu należy wykonywać z dużą starannością oraz delikatnością, a w jego trakcie warto zwrócić uwagę na unikanie ruchów pocierania i rozciągania skóry. Do tego celu bardzo pomocne są gotowe płatki kosmetyczne lub też bardzo miękkie chusteczki higieniczne. Podczas oczyszczania oczu warto, aby płatek kosmetyczny był nasączony kosmetykiem do usuwania makijażu (mleczko, śmietanka, płyn micelarny).
Demakijażu oczu – wykonanie
Preparaty do demakijażu oczu składają się z 1% składników myjących, środków o działaniu kojącym, wyciągów ziołowych oraz płatków kwiatów. Nasączony płatek kosmetyczny należy przyłożyć na zamknięte powieki oczu i delikatnymi ruchami przesuwać w kierunku zewnętrznego kącika oka. Czynność tę wykonuje się do momentu aż wacik po oczyszczaniu będzie czysty. Tusz do rzęs usuwa się wykonując ruchy pionowo w dół z jednoczesnym jego podkładaniem pod dolną linię rzęs.
Zalecenia po demakijażu oczu
Po wykonaniu demakijażu oczu zaleca się nałożenie kompresów na powieki. Wskazane są szczególnie te wykonane z naparu herbaty, rumianku, świetlika lekarskiego czy bławatka. Jeśli pod oczami występują rozszerzone naczynia włosowate warto zastosować napar z kory dębu oraz rumianku, ponieważ dzięki ich zastosowaniu oczy odpoczywają, relaksują, odprężają się, a obrzęki wokół nich zmniejszają się. Na zakończenie pielęgnacji warto użyć kremu pod oczy lub serum.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.