Demakijaż oczu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Demakijaż oczu to ważny element codziennej pielęgnacji twarzy i niezależnie od tego czy odczuwamy wieczorne zmęczenie należy bezwzględnie pozbyć się z nich całodziennego makijażu. W innym przypadku może to przyczynić się do infekcji gałki ocznej oraz szybszego procesu starzenia się jej okolicy.

Demakijaż oczu

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Demakijaż oczu

Demakijaż oczu należy wykonywać z dużą starannością oraz delikatnością, a w jego trakcie warto zwrócić uwagę na unikanie ruchów pocierania i rozciągania skóry. Do tego celu bardzo pomocne są gotowe płatki kosmetyczne lub też bardzo miękkie chusteczki higieniczne. Podczas oczyszczania oczu warto, aby płatek kosmetyczny był nasączony kosmetykiem do usuwania makijażu (mleczko, śmietanka, płyn micelarny).

Demakijażu oczu – wykonanie

Preparaty do demakijażu oczu składają się z 1% składników myjących, środków o działaniu kojącym, wyciągów ziołowych oraz płatków kwiatów. Nasączony płatek kosmetyczny należy przyłożyć na zamknięte powieki oczu i delikatnymi ruchami przesuwać w kierunku zewnętrznego kącika oka. Czynność tę wykonuje się do momentu aż wacik po oczyszczaniu będzie czysty. Tusz do rzęs usuwa się wykonując ruchy pionowo w dół z jednoczesnym jego podkładaniem pod dolną linię rzęs.

Zalecenia po demakijażu oczu

Po wykonaniu demakijażu oczu zaleca się nałożenie kompresów na powieki. Wskazane są szczególnie te wykonane z naparu herbaty, rumianku, świetlika lekarskiego czy bławatka. Jeśli pod oczami występują rozszerzone naczynia włosowate warto zastosować napar z kory dębu oraz rumianku, ponieważ dzięki ich zastosowaniu oczy odpoczywają, relaksują, odprężają się, a obrzęki wokół nich zmniejszają się. Na zakończenie pielęgnacji warto użyć kremu pod oczy lub serum.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *