Demakijaż oczu – jak robić to właściwie?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Demakijaż oczu stanowi jeden z głównych elementów wieczornego oczyszczania skóry twarzy. Nieprawidłowo wykonany może szybko przynieść negatywne konsekwencje pod postacią zaczerwienionych lub opuchniętych oczu. Sprawdźmy zatem jak właściwie przeprowadzić demakijaż, aby cieszyć się zdrową i czystą skórą.

Demakijaż oczu - jak robić to właściwie?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i wrażliwa, w związku z tym należy szczególnie o nią dbać. Należy zaznaczyć, że niedokładnie wykonany demakijaż przyczynia się do szybszego starzenia skóry. Z kolei resztki tuszu do rzęs powodują ich łamliwość oraz wypadanie, a obecność kosmetyków takich jak eyeliner czy cienie do powiek mogą podrażnić wrażliwe miejsca wokół oczu. Należy nadmienić, że przez cały dzień na twarzy jak i okolicach oczu osadzają się takie zanieczyszczenia jak kurz, pot, sebum oraz inne, szkodliwe substancje ze środowiska zewnętrznego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra staje się obciążona, a jej pory zatykają się prowadząc jednocześnie do powstawania zaskórników.

Zobacz również: Zaskórniki – jak z nimi walczyć?

Demakijaż oczu – jak robić to właściwie?

Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków bardzo ważna jest również technika wykonywania demakijażu oczu. Pierwsza jej zasada brzmi: im wolniej tym lepiej. Oczyszczanie okolic oczu należy rozpocząć od nasączenia wacika kosmetycznego płynem micelarnym bądź mleczkiem i przyłożyć go na całą powiekę oka, na kilka sekund. Jest bardzo ważne, ponieważ w tym czasie preparat rozpuszcza makijaż.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Aby uniknąć mechanicznego uszkodzenia rzęs lub ich przypadkowego wyrwania, należy wykonywać wolne i pionowe ruchy, rozpoczynając od nasady po same końcówki rzęs. Z kolei cienie do powiek należy usuwać przecierając oko poziomo, zaczynając od zewnętrznego kącika oka. Wykonując demakijaż powinno pamiętać się o staranności i delikatności. Mocne i intensywne pocieranie powiek przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek.

Kolejną istotną kwestią jest brak oszczędności na kosmetykach do demakijażu. Zabrudzone płatki kosmetyczne należy wymienić na nowe. W trakcie całego oczyszczania powinno zużyć się 4-6 płatków kosmetycznych. Po wykonanym demakijażu nie można zapomnieć o nałożeniu kremu pod oczy, którego zadaniem jest nawilżenie, odżywienie i regeneracja delikatnej skóry w tym obszarze.

Czym należy wykonywać demakijaż oczu?

Do zabiegu demakijażu oczu istnieje obecnie wiele rodzajów kosmetyków. Warto jednak wybierać te o delikatnej formule, bez zawartości alkoholu. Stosowanie mydła, również nie będzie najlepszym pomysłem, ponieważ zaburzy ono naturalną barierę ochronną naskórka, prowadząc do wysuszenia oraz szybszego pojawiania się zmarszczek.

Mleczko do demakijażu to idealny kosmetyk dla cery suchej ze względu na silnie właściwości nawilżające. Jest również wskazany dla cery wrażliwej, która wymaga ukojenia oraz natłuszczenia. Jednak najbardziej trafnym rozwiązaniem będzie płyn micelarny, który idealnie nadaje się do każdego rodzaju cery. Jest kosmetykiem łagodnym, a także precyzyjnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry, nie zaburzając jej płaszcza hydrolipidowego.

Szybki demakijaż oczu zapewnią natomiast chusteczki do demakijażu. Są sprawdzonym produktem podczas podróży lub w innych sytuacjach wymagających szybkiego oczyszczenia skóry z makijażu.

Wskazówka!

Przed samym przystąpieniem do demakijażu oczu należy dokładnie umyć dłonie. Dotykanie brudnymi placami okolic oczu może doprowadzić do rozwoju infekcji narządu wzroku jak np. zapalenie spojówek.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *