Czy suszenie i prostowanie jest szkodliwe dla włosów?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Suszenie jak i prostowanie włosów należy do jednych z najczęściej stosowanych czynności stylizacyjnych. Mimo że zabiegi tego rodzaju zapewniają włosom szybki i odpowiedni wygląd niekiedy mogą negatywnie odbić się na ich kondycji.

Czy suszenie i prostowanie jest szkodliwe dla włosów?

Tak zwana stylizacja włosów na gorąco to najczęściej stosowany rodzaj zabiegów przed szybkim wyjściem. Mimo że zapewniają natychmiastowy efekt często ich działanie odbija się w negatywny sposób na ich kondycji. Jak temu zaradzić? Jak suszyć i prostować włosy nie uszkadzając jednocześnie ich struktury?

Czy suszenie niszczy włosy?

Aby proces suszenia nie odbijał się negatywnie na kondycji włosów warto zainwestować w suszarkę, która wyposażona jest w system regulacji temperatury nawiewu oraz funkcję jonizacji.

Przed rozpoczęciem suszenia włosów warto odsączyć kosmyki z wody przy użyciu ręcznika. Należy jednak pamiętać, aby nie pocierać ich zbyt mocno, ponieważ możemy uszkodzić ich końcówki. Następnie suszarkę należy ustawić na średnią temperaturę i delikatnie podsuszać włosy. Czynność warto rozpoczynać od dolnych części kosmyków.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W celu dodania włosom objętości można zastosować również szczotkę. Do takiego modelowania warto jednak skorzystać ze specjalnych kosmetyków zabezpieczających włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Ponadto w czasie zabiegu należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości suszarki od włosów. W innym przypadku gorące powietrze może przyczynić się do osłabienia cebulek, a w efekcie wypadania włosów oraz ich nadmiernego przetłuszczania się.

Wskazówka

Jeśli chcemy uzyskać efekt gładkich włosów należy suszyć je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (od góry do dołu). Z kolei kiedy zależy nam na objętości, wówczas warto suszyć włosy głową skierowaną do dołu.

Końcowym etapem suszenia włosów jest potraktowanie ich strumieniem chłodnego powietrza. Czynność ta zamyka łuski włosa i nadaje im blasku.

Czy prostowanie niszczy włosy?

Niestety nie istnieje jeszcze na tyle skuteczny sposób, aby wyprostować włosy bez żadnego uszczerbku na ich kondycji. Dlatego też zaleca się korzystanie z tego rodzaju urządzeń nie codziennie, a jedynie okazjonalnie.

Biorąc pod uwagę kilka wskazówek można zminimalizować efekty stylizacji włosów na gorąco:

  • decydując się na zakup prostownicy warto wybierać te z możliwością regulacji temperatury;
  • przed prostowaniem włosów należy je dokładnie wysuszyć;
  • po wysuszeniu, włosy należy zabezpieczyć produktem termoochronnym, następnie przejść do ich prostowania;
  • na koniec stylizacji warto zaaplikować na włosy kilka kropelek ulubionego olejku, który wnikając w ich strukturę odżywi, nada blasku i nawilży je;
  • po każdej stylizacji włosy należy umyć, w celu pozbycia się wszystkich preparatów nałożonych na nie wcześniej.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *