Biała glinka – właściwości kosmetyczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Biała glinka nazywana również porcelanową, kaolinową bądź chińską to bardzo popularny, a zarazem często wykorzystywany kosmetyk w pielęgnacji skóry. Stosuje się ją w dwojaki sposób. Wewnętrznie jako forma wodnej zawiesiny lub zewnętrznie w postaci okładów, kompresów czy maseczek. Barwa glinek kosmetycznych warunkuje moc właściwości pielęgnacyjnych. Oznacza to, że im glinka jest jaśniejsza, tym posiada wyższe stężenie składników aktywnych.

Biała glinka - właściwości kosmetyczne

Właściwości kosmetyczne białej glinki

Glinka biała stanowi źródło wielu składników odżywczych. Zalicza się do nich m.in. krzem, wapń, magnez, żelazo, potas, sód, krzemian glinu oraz aluminium. Dzięki zawartości tych pierwiastków biała glinka wykazuje szereg korzystnych właściwości, zarówno dla skóry jak i całego organizmu.

Przede wszystkim charakteryzuje się działaniem ściągającym i regenerującym. To właśnie z tego względu często wykorzystywana jest w kosmetologii i pielęgnacji skóry. Glinka biała skutecznie zwęża rozszerzone pory skóry, które stanowią częsty mankament cery tłustej oraz cery mieszanej. Dodatkowo regeneruje i przyspiesza gojenie się naskórka, co ma kluczowe znaczenie w przypadku cery trądzikowej oraz cery wrażliwej.

Często można spotkać się z wymienną nazwą białej glinki, która brzmi „kosmetyczny antybiotyk”. Nic w tym dziwnego, bowiem działa ona destrukcyjnie na mikroorganizmy, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dodatkowo pomaga w redukcji martwych komórek skóry, a także przyczynia się do pobudzania procesów regeneracji tych pozostałych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

W jakiej postaci można kupić białą glinkę?

Glinka kaolinowa najczęściej sprzedawana jest pod postacią białego proszku i zwykle dostępna jest w różnych wariantach opakowań 100, 200, a nawet 500 gram. Zakup konkretnej formy glinki zależy przede wszystkim od sposobu w jaki będziemy z niej korzystać. I tak, do stosowania wewnętrznego zwykle zaleca się kupno glinki spożywczej, zaś do stosowania zewnętrznego, glinkę kosmetyczną.

Biała glinka – zastosowanie

Glinka biała znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Z dodatkiem wody lub ziół wykorzystywana jest jako maseczka do pielęgnacji włosów, twarzy, a nawet skóry całego ciała.

Wykorzystuje się ją również jako formę:

  • kąpieli;
  • okładów;
  • nacierań;
  • zawijań antycellulitowych.

Zobacz również: Okłady algowe – naturalny sposób na cellulit.

Biała glinka w kosmetyce stanowi główny składnik pudrów, zasypek, cieni do powiek, talku kosmetycznego oraz kremów. Ponadto jej cenne właściwości wykorzystywane są również w dolegliwościach organizmu takich jak np. kac, zaparcia, grzybica oraz zaburzenia pracy układu trawiennego. Dodatkowo pomaga zwalczać ból w stawach i przyspiesza regenerację owrzodzeń czy otwartych ran skórnych.

Wewnętrzne stosowanie glinki skuteczne jest w:Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *