Przewijak dla dziecka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Przewijak dla dziecka to specjalny mebel lub podkładka, której celem jest ułatwianie przewijania pieluszki. Przeważnie stanowi prostokątne akcesorium, miękko wypełnione, z możliwością sprawnego przenoszenia – chociaż wyróżniamy kilka rodzajów tego produktu. Przewijak jest dużym ułatwieniem codziennej pielęgnacji dziecka.

Przewijak dla dziecka

Czy warto kupić przewijak dla dziecka?

Przewijak dla dziecka jest niedrogi i praktyczny. Nie nadszarpnie domowego budżetu, a z pewnością ułatwi przewijanie dziecka. To szczególnie istotne dla kobiety po cięciu cesarskim oraz z bólami kręgosłupa, które nie powinny się schylać. Zapewnia bowiem ergonomiczną pozycje podczas pielęgnacji malucha. W zależności od preferencji można zakupić przewijak z komodą, w której będziemy przechowywać ubranka, pieluchy czy kosmetyki do pielęgnacji.

Przewijak zapewnia maksimum higieny, wszystkie czynności związane z przewijaniem pieluchy wykonywane są w jednym miejscu. Dodatkowo łatwo się go czyści, a wybór odpowiedniej kolorystyki i wzoru idealnie wkomponuje się w wystrój dziecięcego pokoiku.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jaki przewijak dla dziecka wybrać?

Wybierając przewijak dla dziecka należy zwrócić uwagę na to, aby posiadał:

  • miękkie wypełnienie;
  • wodoszczelne pokrycie;
  • podwyższone boki.

Miękkie wypełnienie spełnia głównie rolę estetyczną i poprawia komfort dziecka. Materiał musi być delikatny, przyjemny w dotyku i przede wszystkim bezpieczny. Lepiej unikać wypełnień z tworzyw sztucznych, które mogą podrażniać skórę dziecka. Wodoszczelne pokrycie zapewni utrzymanie przewijaka na wysokim poziomie higieny. Mocz i wydzieliny nie będą wchłaniane przez materiał. Z kolei podwyższone boki zagwarantują pełne bezpieczeństwo, uniemożliwią bowiem dziecku przypadkowe wypadnięcie.

Wyróżniamy przewijaki miękkie i twarde. Miękki sprawdzi się na twardym i stabilnym podłożu, np. na komodzie czy specjalnej półce do przewijania. Jest poręczniejszy oraz łatwy w transporcie. Z kolei twardy wybiera się w sytuacjach, gdy nie mamy w planach jego przenoszenia, ma więc stanowić stały element pokoju dziecięcego. Można go ustawiać wszędzie tam, gdzie nie ma stabilnego podłoża.

Zobacz również: Wyprawka dla noworodka.

Gdzie umieścić przewijak?

Przewijak dla dziecka powinien znajdować się w pokoju dziecięcym, aby mieć możliwość szybkiego i komfortowego przebrania malucha. Nawet w sytuacji, gdy dopiero się przebudził lub gdy chcemy założyć świeżą pieluchę przed uśpieniem go. Miejsce montażu przewijaka jest już kwestią indywidualną. Zależy od jego rodzaju, na rynku otrzymać możemy wersje montowane do ścian, łóżka lub wolnostojące. Bez względu na miejsce ulokowania przewijaka, nigdy nie można zostawiać na nim dziecka bez opieki.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Murkoff H., Pierwszy rok życia dziecka, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2020.
  2. Mamy dla mamy, tom II – macierzyństwo.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *