Sculptra – skuteczne odmłodzenie twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Sculptra to zabieg zaliczany do dziedziny medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest odmłodzenie skóry. Wykorzystywany jest już ponad 30 lat i wciąż okazuje się hitem w tym kierunku.

Sculptra - skuteczne odmłodzenie twarzy

Scupltra w historii

Sculptra (kwas polimlekowy) wiele lat temu okazał się eliksirem młodości. Dużą zaletą jest jego bezpieczeństwo oraz biodegradowalność (możliwość całkowitego rozkładu w ludzkim organizmie). Ciekawostką jest fakt, że w medycynie estetycznej był wykorzystywany również jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych oraz implantów.

W latach 90, w około 30 krajach wykonano 150 tysięcy zabiegów z wykorzystaniem kwasu polimlekowego. Należy zaznaczyć, że można stosować go na dwa sposoby. Jako profilaktyka wyglądu skóry oraz typowo odmładzająco i liftingująco. Sculptra wykorzystywana jest również do korygowania owalu twarzy oraz policzków, które utraciły swoją jędrność. Zabieg daje możliwość wypełnienia okolic kości jarzmowych, bruzd nosowo-wargowe, zmarszczki „marionetki” oraz zmarszczki na brodzie. Przynosi skuteczne efekty w liftingu skóry szyi oraz na ciele, tam gdzie nastąpił problem z wiotkością (np. w wyniku utraty dużej ilości kilogramów).

Przebieg zabiegu Sculptra

Na początku należy podkreślić, że zabieg Sculptra jest mało inwazyjny. Zanim jednak zostanie rozpoczęty, musi być poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Określa gdzie należy podać preparat oraz ustala przebieg całej terapii.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czas zabiegu wynosi około 20-30 minut i polega na podawaniu kwasu polimlekowego w określone miejsca na twarzy. Jego aplikacja odbywa się przy użyciu cienkich igieł, które są niemalże bezbolesne. Nie oznacza to jednak, że lekarz nie może podać znieczulenia przez zabiegiem. Wręcz przeciwnie. W razie obaw przed dyskomfortem podawane jest znieczulenie miejscowe. Końcowym etapem terapii jest masowanie twarzy pacjenta przez lekarza w celu odpowiedniego rozmieszczenia preparatu.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy przede wszystkim masować twarz, której miejsca indywidualnie zostaną wskazane przez lekarza. Zalecona zostanie również częstotliwość. Istotną informacją jest fakt, że należy przez kilka pierwszych dni po zabiegu unikać ekspozycji skóry na słońce, krioterapii oraz wizyt w saunie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Sculptra?

Zabieg Sculptra polecany jest wszystkim osobom, które posiadają zanik tkanki tłuszczowej. Są to najczęściej miejsca takie jak obszar nosowo-wargowy, skroniowy oraz w okolica policzków, co szczególnie pojawia się po ukończeniu 30 roku życia. Zabieg to również doskonałe rozwiązanie dla osób młodszych, które odczuwają dyskomfort estetyczny swojej twarzy.

Sculptra a skutki uboczne

Sculptra jak i inne preparaty podawane drogą iniekcji mogą wywołać tzw. działania niepożądane. Należy do nich między innymi ból, krwawienie, zaczerwienienie, krwiak lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Zmiany ustępują po około 2-6 dniach.

Jak długo widoczne są efekty zabiegu?

Końcowy efekt widoczny jest po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. W tym czasie podana w głąb skóry Sculptra pobudza produkcję kolagenu, działa regenerująco i liftingująco. Bardzo często zalecana jest seria 2-3 zabiegów, jednak już po pierwszej wizycie u specjalisty zauważalne są wyraźne efekty. Z kolei trwałość jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania zmarszczek, kondycji skóry, predyspozycji genetycznych oraz trybu życia. Często efekty Sculptra wystarczają nawet na 25 miesięcy.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Pierwszy raz słyszę o takim zabiegu, trochę się na razie boję tych z użyciem igieł, ale kto wie może kiedyś i ja się skuszę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *