Rewitalizacja okolic oczu toksyną botulinową

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Rewitalizacja okolic oczu toksyną botulinową należy do mniej inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jej głównym celem jest odmłodzenie skóry wokół oczu, nadanie brwiom pożądanego kształtu oraz wysokości, co zapewnia korzystniejszy wygląd oraz charakter całej twarzy.

Rewitalizacja okolic oczu toksyną botulinową

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa należy do grupy leków, co oznacza, że powinna być podawana wyłącznie przez lekarzy, którzy posiadają wiedzę oraz odpowiednie kwalifikacje. Należy podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat zwiększył się zakres zastosowania toksyny botulinowej. Oprócz redukcji zmarszczek, zabiegi z jej wykorzystaniem stosowane są również do nadania estetycznego wyglądu (kształtu i proporcji) całej okolicy oka.

Rewitalizacja oczu toksyną botulinową

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów rewitalizujących skórę wokół oczu należy:

  • terapia kurzych łapek;
  • powiększenie szpary powiekowej;
  • redukcja zmarszczek powieki dolnej;
  • uniesienie brwi;
  • podniesienie powiek.

1. Terapia kurzych łapek.

Kurze łapki należą do grupy zmarszczek, które pojawiają się stosunkowo szybko, niekiedy nawet przed ukończeniem 30 roku życia. Stanowią one efekt pracy mięśnia okrężnego oka podczas uśmiechania się lub mrużenia. Terapia zmarszczek mimicznych bocznego kąta oka należy do bezpiecznych i efektywnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Mimo to kluczowym elementem wizyty jest przeprowadzenie badania oraz dynamicznej i statycznej analizy zmarszczek mimicznych. Leczenie kurzych łapek powinno być kwestią indywidualną z uwzględnieniem pewnych różnorodności np. rozmieszczenia czy głębokości danej zmarszczki.

Ponadto w celu uniknięcia poważnych okulistycznych powikłań badanie przed rozpoczęciem zabiegu powinno obejmować również ocenę pod kątem ewentualnej ptozy powieki górnej oraz ocenę zwiotczenia powiek dolnych.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Opadające powieki – przyczyny i leczenie.

2. Powiększenie szpary powiekowej.

Zastosowanie toksyny botulinowej obejmuje również powiększenie szpary powiekowej, które wywoła efekt powiększenia oczu. Wyraźne efekty mogą widzieć szczególnie młodzi pacjenci ze znaczną hipertrofią mięśnia okrężnego oka, jednak z prawidłową elastycznością powieki dolnej.

3. Redukcja zmarszczek powieki dolnej.

Zmarszczki w obrębie powieki dolnej pojawiają się waz z wiekiem w wyniku utraty elastyczności skóry. Oprócz upływu czasu duży udział w pojawianiu się tego rodzaju zmarszczek wykazuje promieniowanie słoneczne, palenie papierosów oraz warunki pogodowe (wiatr, mróz). Najlepsze rezultaty leczenia widoczne są przede wszystkim u osób młodych, u których zmarszczki pojawiają się w sposób czynny.

4. Uniesienie brwi.

Brwi to element, który nadaje twarzy odpowiedniego kształtu oraz charakteru. Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej przynosi najlepsze efekty przede wszystkim u osób, które potrafią czynnie podnosić brwi. Warto podkreślić, że zabieg toksyny botulinowej stosowany jest również u osób z ich asymetrią, która mogła nastąpić w skutek uszkodzenia nerwu twarzowego, a także z jednostronną ptozą powieki górnej lub powikłaniami po innych zabiegach kosmetycznych lub z zakresu medycyny estetycznej. W takiej sytuacji, przywrócenie równowagi pomiędzy brwiami polega na przeprowadzeniu zabiegu tylko po stronie brwi, która położona jest niżej.

5. Podniesienie powiek.

Główną metodą leczenia ptozy powiek jest zabieg chirurgiczny. Istnieje jednak grupa osób, u których operacja nie stanowi jednego wyjścia z sytuacji. Należą do niej osoby, które nie chcą lub nie mogą być poddane leczeniu operacyjnemu. Do zabiegu wykorzystującego działanie toksyny botulinowej kierowane są przede wszystkim osoby, u których zdiagnozowano łagodne lub umiarkowane opadanie powieki górnej.

Przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem zabiegu bardzo ważne jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań oraz stanów będących zagrożeniem do podania toksyny botulinowej. Należy do nich:

  • nadwrażliwość na toksynę botulinową lub na którykolwiek z jej składników;
  • zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych (osłabienie mięśni);
  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • infekcja skóry w miejscu zabiegowym;
  • leczenie antykoagulantami.

Bibliografia

  1. Siastała P., Kosmetologia Estetyczna, Metody rewitalizacji okolic oczu toksyną botulinową z punktu widzenia lekarza okulisty, 1/2019.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *