Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Medycyna estetyczna dla mężczyzn nie należy już do tematów tabu. Wszystko dzięki nieustannie zwiększającej się liczbie panów, którzy zwracają uwagę na swój wygląd zewnętrzny Nic w tym dziwnego. Gabinety medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Kierunek jakim jest medycyna estetyczna od pewnego czasu przestał się kojarzyć wyłącznie z zabiegami powiększania ust. Różnego rodzaju terapie wykonywane przez specjalistów – lekarzy to jeden ze sposobów podkreślenia naturalnego wyglądu oraz tuszowania pewnych niedoskonałości. W związku z tym, coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej spotkać można również panów. Co skłania ich do podjęcia takiej decyzji?

Okazuje się, że mężczyznom, podobnie jak kobietom również zależy na wyglądzie zewnętrznym. Czynnik ten wpływa bowiem na dobre samopoczucie oraz zwiększa pewność siebie.

Ciekawostka

Na zabiegi medycyny estetycznej najczęściej decydują się panowie w przedziale wiekowym 40-50 lat. Stanowią około 20% klientów gabinetów oraz klinik medycyny estetycznej.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej u mężczyzn należą:

1. Peelingi medyczne.

W celu zapewnienia gładkiej, jędrnej i młodej skóry gabinety medycyny estetycznej oferują usługi w formie peelingów medycznych. Tak mocne złuszczanie pomaga usunąć martwy naskórek, dzięki czemu składniki aktywne z kosmetyków mają łatwiejszą do pokonania drogę w głębokie warstwy skóry.

Do najczęściej stosowanych zalicza się:

  • Yellow Peel;
  • Pyruvic Peeling 40 Strong;
  • Lycolic Acid Masque 24%.

W wyniku ich stosowania dochodzi do:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Laseroterapia.

Wykorzystanie lasera frakcyjnego lub diodowego daje możliwość pozbycia się niechcianego owłosienia na długi czas. Zabiegi laserowej depilacji dają możliwość usunięcia włosów z partii takich jak ramiona, plecy, klatka piersiowa, pachy czy miejsca intymne.

Zobacz również: Depilacja laserowa – przeciwwskazania.

3. Redukcja nadpotliwości.

Problem nadpotliwości przyczynia się do dyskomfortu w życiu codziennym. Spocone pachy, dłonie czy stopy powodują ograniczenia w kontaktach międzyludzkich oraz codziennym funkcjonowaniu. Jednak dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej można zmniejszyć problem nadmiernego pocenia się.

Do najbardziej popularnych zabiegów należy:

  • laser i ultradźwięki – gruczoły potowe znajdujące się w skórze zostają trwale uszkodzone, a następnie usunięte;
  • botoks – toksyna podawana pod skórę prowadzi do przerwania połączeń włókien nerwowych, które zaopatrują gruczoły potowe. Dzięki temu przestają produkować pot.

4. Modelowanie twarzy.

Modelowanie twarzy czyli tzw. wolumetria to przywracanie objętości twarzy. Procedura zabiegowa polega na wstrzyknięciu wypełniacza jakim jest m.in. kwas hialuronowy w obrębie policzków. Celem zabiegu jest poprawa owalu twarzy, redukcja tzw. chomiczków oraz odmłodzenie.

5. Redukcja łysienia.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają zmniejszyć widoczność problemu jakim jest łysienie oraz wypadanie włosów. Zabieg polega na odżywianiu głębokich warstw skóry, w których znajduje się cebulka włosa, poprzez dostarczenie związków aktywnych przy pomocy cienkich igieł.

Zobacz również: Łysienie u mężczyzn – rodzaje, przyczyny, objawy.

Substancje aktywne jakie wykorzystywane są do zabiegów mezoterapii igłowej to:

6. Liposukcja.

Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu to bardzo popularny zabieg wśród usług medycyny estetycznej. Jej celem jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała oraz modelowanie sylwetki. Mężczyźni bardzo często korzystają z tego rodzaju usług, decydując się na miejsca tj. boczki, brzuch czy uda.

7. Opadające powieki.

Wydawać by się mogło, że korekta opadających powiek dotyczy głównie kobiet. Nic bardziej mylnego. Wielu mężczyzn również decyduje się na poprawę wyglądu powiek górnych. Mniej inwazyjnym zabiegiem jest podawanie toksyny botulinowej, do bardziej inwazyjnych zabiegów należy plazma, przy pomocy, której wykonuje się obkurczanie skóry powiek oraz blefaroplastyka należąca do zakresu usług chirurgi estetycznej.

Zobacz również: Korekcja powiek – blefaroplastyka.

Bibliografia

  1. Kociszewska P., Beauty Forum, Medycyna estetyczna dla mężczyzn, 18/10/2018.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *