Implanty łydek

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Implanty łydek to zabieg z zakresu chirurgi plastycznej, który skierowany jest do każdej osoby nieusatysfakcjonowanej wyglądem swoich nóg. Zabieg zapewnia redukcję asymetrii, a także zmniejszenie dysproporcji w budowie kończyn dolnych. Implanty łydek posiadają największe zainteresowanie wśród mężczyzn.

Implanty łydek

Implanty łydek

Zabieg wszczepienia implantów łydek wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Rozpoczyna się od wykonania przez lekarza nacięcia w zgięciu kolanowym. Kolejnym krokiem jest umieszczenie implantu w ciele pacjenta, który dopasowywany jest pod względem kształtu i rozmiaru indywidualnie do jego potrzeb. Cała procedura trwa 2 godziny.

Wszczepiane implanty charakteryzują się wysoką twardością, mimo to dość łatwo układają się. Taki efekt gwarantuje materiał silikonowy, z którego są wykonane.

Wskazówka

Operacja wszczepiania implantów najbardziej popularna jest wśród mężczyzn, ponieważ daje efekt naturalnie wyrzeźbionych łydek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po przeprowadzonym zabiegu pacjent przebywa około 2 dni w pozycji leżącej, w której nogi uniesione są do góry. Jest to koniecznie, ponieważ takie ustawienie kończyn przyspiesza gojenie się ran, a także minimalizuje ryzyko powstania zakażenia lub obrzęku.

Po upływie tego czasu usuwane są opatrunki, a sam pacjent zaczyna być aktywny fizycznie, pokonując niewielkie dystanse podczas spacerów. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym czasie mięśnie przyswajają ciało obce.

Powrót do całkowitej sprawności pacjenta trwa około 3 tygodnie. W tym czasie dodatkowo zmniejsza się opuchlizna kończyn dolnych, znika również zasinienie skóry.

Rodzaje implantów łydek

Implanty łydek można podzielić na:

  • anatomiczne – poleca się je każdemu mężczyźnie, ze względu na ich kształt, ponieważ zapewnia efekt muskularnej, dobrze zbudowanej łydki;
  • wrzecionowate – są bardziej smukłe oraz subtelne, stąd też znalazły większe zainteresowanie wśród kobiet.

Oprócz tego wyróżnia się również tzw. implanty stałe, które produkowane są ze stałego silikonu. Są tworzone jednak w przypadku zamówień indywidualnych.

Komplikacje pozabiegowe

Do komplikacji pozabiegowych należy:

  • infekcja rany;
  • krwawienie;
  • dysfunkcja mięśni;
  • zaburzona praca nerwów;
  • rozrost blizn;
  • przemieszczenie się implantu.

Bibliografia

1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E.,  Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *