Fibryna bogatopłytkowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Fibryna bogatopłytkowa w ostatnim czasie stała się bardziej popularna od swojego poprzednika – osocza bogatopłytkowego. Zabiegi z jej wykorzystaniem to innowacja w branży medycyny estetycznej.

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna

Fibryna (białko fibrylarne) jest składnikiem osocza, które uczestniczy w procesach krzepnięcia krwi. Bogata jest w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Fibryna pozyskiwana jest z krwi pacjenta. Jednak, aby była skutecznym materiałem zabiegowym, pacjent musi przed terapią wykonać podstawowe badania tj. morfologia krwi, aby sprawdzić czy wyniki są w normie.

Po pobraniu krwi od pacjenta, jej próbka poddawana jest obróbce. Ze względu na to, że fibryna należy do tzw. tkanek autologicznych, zabieg nie wiążę się z ryzykiem wystąpienia alergii oraz innych skutków ubocznych.

Fibryna w głębokich warstwach skóry tworzy włókna fibryny, które układają się na kształt siateczki, przez co zmarszczki stają się mniej widoczne. Z kolei uszkodzone mieszki włosowe, jeśli dochodzi do utraty włosów, odbudowują się.

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa przyczynia się do ciągłego uwalniania czynników wzrostu, w ciągu tygodnia od zabiegu. Ponadto daje możliwość dostępu do białek macierzy zewnątrzkomórkowej tj. włóknik, kolagen typu IV, elastyna. Podsumowując fibryna bogatopłytkowa stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, a także globalne odmłodzenie, napięcie oraz regenerację skóry. Podanie fibryny bogatopłytkowej przyczynia się do jej koagulacji, tworząc żel czyli materiał, który daje efekt wypełnienia.

Wskazówka

Płynną fibrynę należy podać pacjentowi w dość krótkim czasie, ponieważ po około 5 minutach od momentu jej wirowania następuje naturalny proces wykrzepiania, który blokuje jej dalsze stosowanie.

Czym różni się osocze od fibryny bogatopłytkowej?

Różnice widoczne są już w samym procesie ich pozyskiwania. W efekcie osocze bogatopłytkowe to produkt bogaty w płytki krwi, który uwalnia w sposób natychmiastowy duże stężenia czynników wzrostu. Dzięki temu podawane w głębokie warstwy skóry naturalnie pobudza proces ich naprawy oraz odbudowy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Fibryna bogatopłytkowa z kolei różni się nieco składem od osocza oraz strukturą po podaniu jej w tkanki. Oznacza to, że proces odwirowania krwi jest wolniejszy. Ponadto odseparowywane są nie tylko płytki krwi, ale również czynniki wzrostu oraz komórki tj. fibryny, leukocyty oraz komórki macierzyste. Fibryna po podaniu w tkanki wykazuje strukturę trójwymiarową. Z kolei w jej bliskiej przestrzeni znajdują się płytki krwi.

Fibryna bogatopłytkowa – zastosowanie

Fibryna wykorzystywana jest między innymi do uzupełniania ubytków skóry, a także do ich odtwarzania. Wykazuje bowiem dużo mocniejsze działanie w odróżnieniu od osocza. Można zatem stwierdzić, że jest udoskonaloną wersją osocza bogatopłytkowego.

1. Ginekologia estetyczna.

Fibrynę bogatopłytkową wykorzystuje się w sytuacji trudno gojących się ran pooperacyjnych w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, atrofii sromu i pochwy oraz regeneracji tkanek pochwy. Stosowana jest również w celu nadania odpowiedniego ukrwienia, nawilżenia oraz napięcia skóry miejsc intymnych, a także jako terapię wspomagającą podczas chirurgicznych lub laserowych zabiegów ginekologicznych.

Wskazówka

Fibryna bogatopłytkowa nasila działanie lasera. W wyniku jej działania dochodzi do syntezy nowego kolagenu, a także wpływa na przyspieszanie procesu regeneracji tkanek.

Zastosowanie fibryny w ginekologii estetycznej przyczynia się do namnażania komórek śródbłonka naczyń krwionośnych, co wpływa na poprawę ukrwienia oraz lepszego odżywienia tkanek. Stymulacji podlegają również fibroblasty na skutek czego dochodzi do produkcji nowego kolagenu czyli głównego czynnika odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry.

2. Rekonwalescencja po zabiegach.

Fibryna bogatopłytkowa znajduje zastosowanie również w leczeniu tzw. problemów pociążowych, do których należą rozstępy czy blizny po cesarskim cięciu.

3. Działanie anti-aging.

Fibryna bogatopłytkowa daje możliwość odmłodzenia skóry m.in. w obrębie twarzy. Pozytywne efekty jej działania widoczne są również w leczeniu schorzeń tj. łuszczyca czy egzema. Należy podkreślić, że fibryna może być stosowana zarówno w celach profilaktycznych jak i w regeneracji skóry.

Przeciwwskazania

Wskazania do zastosowania fibryny

  1. Skóra starzejąca się (bruzdy, zmarszczki, wiotkość).
  2. Skóra wymagająca regeneracji (po odmrożeniach, oparzeniach, z chorobami dermatologicznymi).
  3. Rozstępy i blizny.
  4. Terapia odmładzająca.
  5. Wypadanie włosów oraz schorzenia owłosionej skóry głowy.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *