Zamykanie naczynek – jaką metodę wybrać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zamykanie naczynek to zabieg zaliczający się do współczesnej kosmetologii. Na tzw. pajączki skarży się coraz więcej się kobiet jak i mężczyzn. Jednak dzięki szybkiemu rozwojowi dziedziny jaką jest kosmetologia istnieją możliwości zniwelowania wiele rodzajów defektów skóry.

Zamykanie naczynek – jaką metodę wybrać?

Pękające naczynka uwarunkowane są głównie czynnikami genetycznymi. Występujące na twarzy mogą być objawem cery naczyniowej, trądziku różowatego lub alergii. Z kolei widoczne na nogach mogą zwiastować niewydolność żył, a w efekcie żylaki.

Zamykanie naczynek – metody

1. Laseroterapia.

Zabieg z wykorzystaniem lasera polega na zniszczeniu ścian naczyń krwionośnych, które następnie zostają metabolizowane przez organizm i wchłonięte. Laseroterapia nie powoduje żadnych blizn, przebarwień lub odbarwień skóry. Może stać się jedynie zaczerwieniona, co wywołane jest działaniem intensywnego ciepła, które generuje głowica. Odczucia podczas zabiegu są dość wyraźne dla klientek. Zależą głównie od tego czy naczynka są rozległe i mocno rozszerzone. Im zmiany są bardziej zaawansowane, tym odczucia stają się wyraźniejsze.

Przed zbiegiem jest jednak możliwość skorzystania z maści znieczulającej. Aby całkowicie pozbyć się problemu rozszerzonych naczynek należy odbyć kilka spotkań. Seria zabiegów zależy przede wszystkim od ilości i zaawansowania widocznych pajączków i waha się od 3-5 wizyt.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Elektrokoagulacja.

Elektrokoagulacja to metoda obecnie bardzo rzadko stosowana. Zabieg należy do jednych z pierwszych, które stosowano do usuwania teleangiektazji. Wykorzystywał on działanie prądu wysokiej częstotliwości, który za pomocą igły aplikowanej w rozszerzone naczynko uszkadzał ściany powodując jego niemalże natychmiastowy zanik. Zabieg był mało przyjemny w odczuciach, przy którym nie stosowano znieczulenia.

3. Fototerapia (intensywna wiązka światła IPL).

Jest metodą mocno zbliżoną do laseroterapii. Intensywna wiązka światła IPL docierając do skóry przekształca się w energię cieplną, która niszczy ściany naczyń krwionośnych. Po upływie kilku dni zostają wchłonięte przez organizm i stają się coraz mniej widoczne.

Odczucia podczas tego rodzaju zabiegu są bardziej komfortowe niż przy wykorzystaniu lasera. W przypadku fototerapii nie jest konieczne stosowanie preparatów znieczulających. Zabieg nie pozostawia żadnych śladów na skórze, za wyjątkiem delikatnego zaczerwienienia skóry. Seria zabiegów zależna jest od zaawansowania rozszerzonych naczyń. Im są bardziej intensywne, tym potrzebna jest większa ilość zabiegów. Waha się ona w granicach 7-12 powtórzeń wykonywanych co 2 tygodnie.

Koszt zamykania naczynek zależy przede wszystkim od wyboru metody. W laseroterapii i fototerapii ceny są bardzo zbliżone do siebie i wahają się od 50 do 500 zł (rozbieżność cen wynika z miejsca na ciele gdzie wykonywany jest zabieg oraz ilości naczynek, które należy zamknąć). W przypadku elektrokoagulacji ceny rozpoczynają się od 40 zł.

Czynniki sprzyjające powstawaniu naczynek

  • wrażliwość skóry;
  • czynniki genetyczne;
  • zaburzenia hormonalne;
  • zaburzenia układu krążenia;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • siedzący tryb życia.

Aby wspomagać efekty zabiegów warto przyjmować dodatkowo naturalne związki wpływające na stan naczyń krwionośnych. Zaleca się suplementację witaminą C i K. Zażywanie ich będzie wpływać na zwiększenie elastyczności naczyń, wzmocnią ich ściany, a także zmniejszą wrażliwość skóry. Warto również zastosować zioła jako naturalną formę kuracji. Stosowanie w formie naparów arniki górskiej czy miłorzębu japońskiego wzmocnią i uelastycznią strukturę naczyń. Ponadto poprawią krążenie krwi i wzmocnią wrażliwą skórę twarzy.

Podsumowanie

Przy wyborze metody zamykania naczynek należy kierować się własnymi odczuciami. Osoby o wysokim progu bólu, które chcą szybko uzyskać efekt śmiało mogą zdecydować się na metodę laserową. Z kolei osoby bardziej wrażliwe powinny wybrać metodę mniej inwazyjną, czyli fototerapię. Warto decydować się na nowe technologie, które niesie kosmetologia. Zapewniają one lepsze efekty niż zabiegi, które zapoczątkowały możliwości usuwania tego defektu. Rozszerzone naczynka nie wyglądają estetycznie, dlatego też wiele osób szuka rozwiązań ich redukcji. Na szczęście dziś istnieje wiele nowoczesnych metod, z których warto skorzystać, aby poprawić wygląd własnej skóry.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Nie mam problemu z widocznymi naczynkami na skórze i mam nadzieję, że w przyszłości również ten problem mnie nie będzie dotyczył. Jeśli tak się jednak stanie, na pewno będę szukała jakiś rozwiązań, żeby się ich pozbyć 🙂

  2. Muszę skorzystać z zabiegu zamykania naczynek bo kilka mi się zrobiła. Poza tym uwielbiam korzystać z zabiegów kosmetycznych:D

  3. W mojej rodzinie mamy skłonność do pekających naczynek i mimo dbania o skórę i używania odpowiednich kosmetyków, i tak dopadło mnie kilka pajączków na policzkach… Ale nie ma co sie łamać, sa sposoby żeby się ich pozbyć, teraz np. razem z mamą idziemy do gabinetu kosmetologii i będziemy sobie usuwać brzydkie plamy z buzi. Mama pierwszy raz w życiu – aż nie moge sie doczekać jej reakcji na super cerę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *